Güvenilir Analist: Bitcoin’in Yıl Sonuna Kadar 17.000 Dolara Ulaşma Şansı %30

Güvenilir kripto para analisti Timothy Peterson, Twitter’da Bitcoin’in 2020 yılı sonuna kadar 17.000 dolara ulaşma şansının %30 olduğunu söyledi. Cane Island Alternative Advisors’da CAIA Müdürü Peterson bu iddiayı, BTC fiyatında 12.000 doları geçecek bir artışın kriptoyu 15.000 – 17.000 dolarlık seviyeye çıkaracağını öne süren bir Twitter gönderisine karşın söyledi.

Bununla birlikte, Ağustos ayında Bitcoin‘in dört farklı kez 12.000 dolarlık direnç bölgesini kırmaya çalıştığını belirtmekte fayda var. Bu denemeler, BTC’nin 2019 zirvesi olan 14.000 doları yeniden test etmek üzere olduğuna ve aynı zamanda 2018’de olduğu gibi 17.200 dolara ulaşacağına dair beklentiler arttıkça kripto meraklıları arasında bir heyecan ve spekülasyon söylemleri oluştu.

Benzer şekilde başka bir kripto para birimi analisti olan MagicPoopCannon, Mayıs ayı ortalarında BTC’nin 17.000 doları test etmenin eşiğinde olduğunu söylemişti. Analist, kripto paranın 14.000 dolara ulaşmak ve 17.000 doları geçmek için önce 10.600 doları geçmesi gerektiğini belirtmişti.

Kurumsal Portföylerde Daha Önemli Rol Oynayan Bitcoin

Başka bir gelişmede, Bloomberg Genel Yayın Yönetmeni Joe Weisenthal yaptığı bir açıklamada, Bitcoin pazarındaki büyümenin altın ile benzer olduğu gerçeğinin, kurumsal ticaret faaliyetlerinin bir göstergesi olduğunu söylemişti.

Kıdemli editör, BTC’nin kurumsal portföylerde daha önemli bir rol oynadığını ayrıca muhtemelen altın fiyatını artıracak her türlü makro ve piyasa girdisinin de BTC fiyatının yükselmesine yardımcı olacağını ekledi.

Bir de son olarak Warren Buffett’ın altına yönelmesi de, oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz üzere, bu gelişme kripto sektöründe oldukça konuşuldu. Durum esasında, Buffett’ın bankacılık sektörü yerine altına yönelmesi. Bu dijital paralar için bir fırsat olarak görülebilir. Bazı piyasa uzmanları, söz konusu gelişmeye istinaden Buffett’ın bir sonraki yatırımının Bitcoin’e yönelik olabileceğini belirtti. Beklentiler ne şekilde gerçekleşecek önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.