Güney Kore’nin En Büyük Kripto Borsasına Polis Baskını!

Güney Koreli yetkililerin, ticaret hacmine göre ülkenin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb’a baskın düzenlediği bildirildi.

Güney Kore’nin en eski gazetesi Seoul Shinmun, Çarşamba günü Bithumb ofislerinin polis tarafından basıldığını bildirdi. Borsa, yatırımcılara yaklaşık 30 milyar won (25 milyon dolar) değerinde yerel BXA tokenlerini önceden satmak ve ardından yatırımcılara zarar verdiği iddia edilen tokenı listelememekle suçlanıyor. Bithumb’ın BXA adlı tokenı ön-satışa çıkarmış olmasına rağmen piyasaya sürmemesi, baskının nedeni olarak karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak Güney Kore polisi, elde ettiği bulgular ışığında ofise bir baskın düzenledi ve soruşturmalarını ofiste devam ettirdi.

TheNews’ten gelen bir rapora göre, bazı yatırımcılar satışa katılan paralarını kaybettiklerini söyledi. Bithumb Holdings Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jung-hoon, sahtekarlıkla ve yasadışı bir şekilde yurtdışına para göndermekle suçlandı.

Bu, bir hafta içinde bir Kore kripto para borsasına yapılan ikinci baskın. Geçen haftada, ülkenin üçüncü en büyük borsası olan Coinbit’e baskın düzenlenmişti. Coinbit ise iddiaya göre piyasa manipülasyon ile 85 milyon dolar gelir sağladı. Yazının kaleme alındığı sırada Bithumb borsasından resmi bir açıklama gelmedi ve borsa hala aktif görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.