Güney Kore’nin En Büyük Bankası Bitcoin Saklama Hizmeti Sunacak!

Güney Kore’nin en büyük ticari bankası olan KB Kookmin Bank (KB), Bitcoin saklama hizmetleri sunmak için blockchain girişim fonu Hashed ve kripto borsası Cumberland Kore ile bir anlaşma imzaladı. Ocak ayında, devlete ait banka, dijital varlıkların muhafazası için ticari marka başvurusunu Kore Fikri Mülkiyet Ofisine sunmuştu.

7 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre KB, bankaların kripto varlıklara ek olarak yakın gelecekte fiat para, gayrimenkul, sanat eserleri ve dijital hakların dijital varlıklar olarak ihraç edilmesini ve işlem görmesini umuyor.

KB Kookmin Bank’ın bu duyurusu, en büyük rakiplerinden biri olan NongHyup veya NH Bank’ın Temmuz ayının başlarında kripto saklama hizmetleri oluşturmayı planladıklarını söylemesinin ardından geldi.

San Francisco ve Seul’de ofisleri bulunan kripto yatırım şirketi Hashed’in CEO’su Simon Kim konuyla ilgili şunları söyledi:

“BLOCKCHAİN ENDÜSTRİSİNDEKİ ANLAYIŞIMIZ İLE HEM TEKNİK HEM TİCARİ OLARAK SAĞLADIĞIMIZ DANIŞMANLIĞI BİRLEŞTİRMEK; KAÇINILMAZ OLARAK TÜKETİCİLERE VE ÜLKEYE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÇAĞINI BAŞLATAN YENİ KAPILAR AÇACAKTIR.”

Hatırlarsanız, Temmuz ayında, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi, yerel bankalara müşterileri adına dijital varlıkları yönetme ve saklama yetkisi verdi. Güney Kore’de ki gelişme yine, kripto para birimi alanına girmeye başlayan bankaların ABD hükümetinden destek almasından sonra geldi.

Güney Kore’de, daha önce ICO’ları yasaklayan hükümet Mart ayında, kripto para birimlerini ilk kez tanımak için Özel Finansal Bilgilerin Raporlanması ve Kullanımı Yasasını değiştirdi ve yakın zamanda bunları vergiye tabi olarak sınıflandırdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.