Güney Kore’nin En Büyük Bankası Bitcoin Saklama Hizmeti Sunacak!

0
339

Güney Kore’nin en büyük ticari bankası olan KB Kookmin Bank (KB), Bitcoin saklama hizmetleri sunmak için blockchain girişim fonu Hashed ve kripto borsası Cumberland Kore ile bir anlaşma imzaladı. Ocak ayında, devlete ait banka, dijital varlıkların muhafazası için ticari marka başvurusunu Kore Fikri Mülkiyet Ofisine sunmuştu.

7 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre KB, bankaların kripto varlıklara ek olarak yakın gelecekte fiat para, gayrimenkul, sanat eserleri ve dijital hakların dijital varlıklar olarak ihraç edilmesini ve işlem görmesini umuyor.

KB Kookmin Bank’ın bu duyurusu, en büyük rakiplerinden biri olan NongHyup veya NH Bank’ın Temmuz ayının başlarında kripto saklama hizmetleri oluşturmayı planladıklarını söylemesinin ardından geldi.

San Francisco ve Seul’de ofisleri bulunan kripto yatırım şirketi Hashed’in CEO’su Simon Kim konuyla ilgili şunları söyledi:

“BLOCKCHAİN ENDÜSTRİSİNDEKİ ANLAYIŞIMIZ İLE HEM TEKNİK HEM TİCARİ OLARAK SAĞLADIĞIMIZ DANIŞMANLIĞI BİRLEŞTİRMEK; KAÇINILMAZ OLARAK TÜKETİCİLERE VE ÜLKEYE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÇAĞINI BAŞLATAN YENİ KAPILAR AÇACAKTIR.”

Hatırlarsanız, Temmuz ayında, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi, yerel bankalara müşterileri adına dijital varlıkları yönetme ve saklama yetkisi verdi. Güney Kore’de ki gelişme yine, kripto para birimi alanına girmeye başlayan bankaların ABD hükümetinden destek almasından sonra geldi.

Güney Kore’de, daha önce ICO’ları yasaklayan hükümet Mart ayında, kripto para birimlerini ilk kez tanımak için Özel Finansal Bilgilerin Raporlanması ve Kullanımı Yasasını değiştirdi ve yakın zamanda bunları vergiye tabi olarak sınıflandırdı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın