Güney Kore Yeni Kripto Yönergelerini Yayınladı

0
Güney Kore Yeni Kripto Yönergelerini Yayınladı

Terra ekosisteminin çökmesinin ardından Güney Kore borsaları gelecekte benzeri bir olayla karşı karşıya kalmamak için acil önlem almak istediklerini belirtmişti. Terra ekosisteminin milyarlarca dolarlık bir enkaz yaratması kripto dünyasında ve piyasalarda büyük bir şok yaratmıştı. Yetkililer ise benzeri olayların tekrar tetiklenmemesi için önlemler almaya başladı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Kore haber kaynağı Daily Sports tarafından 14 Haziran’da paylaşılan bir habere göre Kore borsalarının Terra çöküşüne benzer bir olayla karşı karşıya kalmaması için bir ‘acil durum sistemini’ kabul ettiği bilgisi yer aldı.

Rapora göre, 13 Haziran’da gerçekleştirilen, Güney Kore’nin yasama organı olan Ulusal Meclis toplantısında ‘pazar adaletini’ tartışmak için bir anlaşma yapıldı. Toplantıya ülkenin en iyi kripto para borsalarından Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax katıldı.

İlgili Haber  Terra Olayında Önemli Gelişme, Do Kwon Köşeye Sıkışıyor!

Ulusal Meclis üyeler, borsa yöneticileri ve Finansal Denetim Hizmetleri (FSS) başkanı Lee Bok-Hyeon, borsaların yatırımcıları korumak için ‘gönüllü’ olarak uyacağı yeni davranış kurallarını paylaştı.

Anlaşma, düzenleyici uyumluluğu artırmak ve her borsa arasındaki listeleme yönergelerindeki farklılıkları ortadan kaldırmak için token listelemelerini ve listeden çıkarmaları standartlaştırmayı amaçlamaktadır.

İlgili anlaşmanın ilk aşaması Eylül ayında aktif edilecek. Anormal fiyat hareketleri veya diğer belirlenemeyen faaliyetler nedeniyle yatırımcıları aşırı yüksek riskli sanal varlıklara karşı uyarmak ve korumak için bir uyarı sistemi uygulanacak. Ardından Ekim ayında listeleme düzenlemeleri değerlendirilecek ve listelenen tüm token’lar için rutin bir değerlendirme sistemi uygulanacaktır.

Yerli borsalar, yatırımcıların Terra (LUNA) çöküş sarmalındayken ticaret yapmasına izin verme konusunda çok fazla suçlanmıştı. Koreli LUNA sahiplerinin sayısı 6 Mayıs ile 18 Mayıs arasında %180 arttı. Önerilen kısıtlamalar, borsaların, 24 saat içinde ticareti kapatarak veya bunları tamamen listeden çıkararak yatırımcıların bu tür değişken token’larla ticaret yapmalarını engellemeye çalışacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın