Güney Afrika’nın Önemli Şehirlerinden Johannesburg’a Hack Saldırısı!

0

Güney Afrika’nın önemli şehirlerinden olan Johannesburg, geçtiğimiz günlerde hackerlar tarafından fidye yazılımı saldırısı olarak bilinen bir saldırıya maruz kaldı ve şehir sisteminin çoğu bu saldırı yüzünden erişime kapandı.

Johannesburg’a yapılan bu saldırı ne ilk ne de son şehir konumunda ve benzer saldırılar neredeyse 1 yıldır büyük ölçüde artmakta. Hackerlar ilgili kurumun siber sistemine girdikten sonra bir yazılım ile bütün altyapıyı kitlemekte ve bunun açılabilmesi için yüklü miktarda Bitcoin (BTC) veya diğer kripto para birimlerinden istemekteler.

Johannesburg yönetimi Twitter üzerinden yayılanan bir bildiride tehdide boyun eğmeyeceklerini ifadelerini kullandı ve 3 Bitcoin olarak belirtilen fidyenin ödenmeyeceğini açıkladı.

Şehir Yönetim Kurulu Üyesi Funzela Ngobeni, konu hakkında yaptığı açıklamada saldırganların taleplerinin karşılanmayacağını ve sistemleri sıfırdan kurup eski haline getirmekte kararlı olduklarını belirtti.

Şehrin acil durum çağrı hizmetleri yeniden kuruldu ve çalışıyor durumda olsa da, halkın günlük hayatını etkileyebilecek bazı sistemlerde hala bazı sıkıntılar yaşandığı söyleniyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın