Mayıs 5, 2022

Gucci Bu Meme Coin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek! 

  • Shiba Inu’ya (SHIB) olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Satışlarını desteklemek için kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kullanarak yeniliğe kapılarını açan küresel firmalar da SHIB’i bünyelerine eklemenin bir yolunu buluyor.

Küresel firmaların SHIB’e olan desteği konusunda bugün iginç bir gelişme yaşandı, popüler bir lüks moda markası olan Gucci, bu ayın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri merkezli beş mağazasında Shiba Inu’yu (SHIB) kabul edeceğini duyurdu.

Yakın tarihli bir Vogue Business raporunda açıklanan rapora göre seçilen beş Gucci mağazası arasında; Los Angeles’taki Rodeo Drive, New York’ta Wooster Street, Atlanta’da Phipps Plaza, Miami Design District ve Las Vegas’taki The Shops at Crystals yer alıyor.

Bu ayın sonunda bir pilot projesi olarak başlayacak olan girişim, 2022 yazında Gucci’nin Kuzey Amerika’daki diğer mağazalarına da genişletilecek.

Pilot programın bu ayın sonunda halka açıklanması planlanırken, Gucci, non-fungible token (NFT) proje geliştiricilerinden ikisi olan SuperGucci ve Gucci Grail’in sahiplerine, Gucci koleksiyonlarını hizmet halka açılmadan önce Shiba Inu kullanarak ön sipariş vermeleri konusunda öncelik vereceğini belirtti.

Gelişme hakkında yorum yapan Gucci başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri, lüks markanın her zaman müşterilerinin deneyimini geliştirmeye katkıda bulunacak yenilikçi teknolojileri benimseme arayışında olduğunu söyledi. Ayrıca Bizzarri şunları ekledi:

“Artık kripto para birimlerini ödeme sistemimize entegre edebildiğimize göre, bu, seçeneğin kendilerine sunulmasını isteyen müşteriler için doğal bir evrim olacak.”

Gucci, diğer kripto para birimlerine destek ekleyecek

Bunların yanı sıra, Shiba Inu, yaklaşan Gucci pilot programında desteklenecek tek kripto para birimi olmayacak. Rapora göre Gucci, bu ayın sonunda ondan fazla dijital para birimini ödeme sistemine entegre etmeyi planlıyor.

Bu kripto para birimlerinin arasında; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Wraped Bitcoin (WBTC) ve beş stabilcoin yer alacak.

Shiba Inu’nun büyüyen benimsenmesi

Ağustos 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen, Shiba Inu popülaritesinin muazzam bir şekilde arttığına şahit oldu ve bu benimsenme fırtınası, meme coin’in çok sayıda ticaret platformuna, çevrim içi ve fiziksel mağazalara eklenmesiyle sonuçlandı.

KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere, Shiba Inu fast-food sektörüne de adım attı. SHIB Wellys iş birliği sonucunda SHIB meraklıları, dijital para birimi temalı Napoli merkezli bir restorandan sandviç ve hamburger satın almak için kripto para birimini kullanabilecekler.

Benzer şekilde, Equinox Global de dün New York sakinlerinin fitness hizmetleri için ödeme yapmak için artık popüler meme kripto para biriminin kullanabileceğini belirtti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.