Gucci Bu Meme Coin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek! 

0
Gucci Bu Meme Coin'i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek! 
  • Shiba Inu’ya (SHIB) olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Satışlarını desteklemek için kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kullanarak yeniliğe kapılarını açan küresel firmalar da SHIB’i bünyelerine eklemenin bir yolunu buluyor.

Küresel firmaların SHIB’e olan desteği konusunda bugün iginç bir gelişme yaşandı, popüler bir lüks moda markası olan Gucci, bu ayın sonlarında Amerika Birleşik Devletleri merkezli beş mağazasında Shiba Inu’yu (SHIB) kabul edeceğini duyurdu.

Yakın tarihli bir Vogue Business raporunda açıklanan rapora göre seçilen beş Gucci mağazası arasında; Los Angeles’taki Rodeo Drive, New York’ta Wooster Street, Atlanta’da Phipps Plaza, Miami Design District ve Las Vegas’taki The Shops at Crystals yer alıyor.

Bu ayın sonunda bir pilot projesi olarak başlayacak olan girişim, 2022 yazında Gucci’nin Kuzey Amerika’daki diğer mağazalarına da genişletilecek.

Pilot programın bu ayın sonunda halka açıklanması planlanırken, Gucci, non-fungible token (NFT) proje geliştiricilerinden ikisi olan SuperGucci ve Gucci Grail’in sahiplerine, Gucci koleksiyonlarını hizmet halka açılmadan önce Shiba Inu kullanarak ön sipariş vermeleri konusunda öncelik vereceğini belirtti.

Gelişme hakkında yorum yapan Gucci başkanı ve CEO’su Marco Bizzarri, lüks markanın her zaman müşterilerinin deneyimini geliştirmeye katkıda bulunacak yenilikçi teknolojileri benimseme arayışında olduğunu söyledi. Ayrıca Bizzarri şunları ekledi:

“Artık kripto para birimlerini ödeme sistemimize entegre edebildiğimize göre, bu, seçeneğin kendilerine sunulmasını isteyen müşteriler için doğal bir evrim olacak.”

Gucci, diğer kripto para birimlerine destek ekleyecek

Bunların yanı sıra, Shiba Inu, yaklaşan Gucci pilot programında desteklenecek tek kripto para birimi olmayacak. Rapora göre Gucci, bu ayın sonunda ondan fazla dijital para birimini ödeme sistemine entegre etmeyi planlıyor.

Bu kripto para birimlerinin arasında; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Wraped Bitcoin (WBTC) ve beş stabilcoin yer alacak.

Shiba Inu’nun büyüyen benimsenmesi

Ağustos 2020’de piyasaya sürülmesine rağmen, Shiba Inu popülaritesinin muazzam bir şekilde arttığına şahit oldu ve bu benimsenme fırtınası, meme coin’in çok sayıda ticaret platformuna, çevrim içi ve fiziksel mağazalara eklenmesiyle sonuçlandı.

KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere, Shiba Inu fast-food sektörüne de adım attı. SHIB Wellys iş birliği sonucunda SHIB meraklıları, dijital para birimi temalı Napoli merkezli bir restorandan sandviç ve hamburger satın almak için kripto para birimini kullanabilecekler.

Benzer şekilde, Equinox Global de dün New York sakinlerinin fitness hizmetleri için ödeme yapmak için artık popüler meme kripto para biriminin kullanabileceğini belirtti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın