GSX Grubu, Menkul Kıymetler Ortaklığını Duyurdu

0

Gibraltar Menkul Kıymetler Borsası Grubunun (GSX Grubu) bir iştiraki olan Hashtac, tokenlerin ihraç edilmesini kolaylaştırmak için Singapur merkezli teknoloji şirketi olan STO Global-X ile ortaklık kurduğunu bildirdi.

GSX Grubu’nun alt kuruluşu olan Hashtacs Inc. ve STO Global-X ortaklaşa, borsa ve diğer nitelikli finansal kuruluşların varlıklarını belirtmek ve alım satımı oranını artırmak, dijital menkul kıymetleri alım-satım işlemlerini yapmak, işlemleri artırmak ve kalifiyeli hale getirmek için entegreli bir şekilde çalışıcak Tokenized Menkul Kıymetler Borsası ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.

“İş birliği, STO Global-X’in token platformu ve Exchange firması Hashstacs’in Menkul Kıymetler Varlık Ticaret Sınıflandırması (STACS) Ağı ile bütünleştirmeyi planlamakta. Bu iş birliğinde, çok faktörlü kimlik doğrulama ve askeri düzeyde şifreleme ile kurumsal düzeyde bir güvenlikli token değişim ve ticaret platformunu kapsayacaktır” diye açıklandı.

Geçtiğimiz Aralık ayında, GSX’in bir başka platformu olan GBX, Callaghan Sigorta firması ile ortaklık gerçekleştirip platformunda listelenen varlıkların hepsini sigorta yaptığını açıklamıştı. “GBX’in hakimiyetindeki tüm varlıkların, hem sıcak hem de soğuk cüzdanlarda dahil olmak üzere tamamen sigortalı” olduğunu ve ayrıca oluşabilecek sorunlarda “her türlü tazminatın kapsamını” belirtti.

GBX geçen yılın Temmuz ayında piyasaya sürüldü ve toplamda 27 milyon dolar değerinde fon desteği aldı. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde, borsa işlemlerine bakıldığında 1,5 milyon dolarlık işlem gördüğünü ve CoinMarketCap’in borsa sıralamasına göre işlem hacmiyle 126’cı sırada yer alıyor.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın