Grayscale, Yeni Reklamında Kripto Paralara Yer Verdi!

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, ABD ulusal televizyonunda çeşitli kripto paralara yer verdiği yeni bir reklam başlattı. Söz konusu reklamda, Bitcoin veya diğer paralardan açıkça bahsedilmiyor. Reklam ilk olarak CNBC’de yayımlandı ve MSNBC, FOX ve FOX Business’ta da yayına girecek.

Kullanıcıların Twitter’daki tepkilerine bakılırsa, reklam hedefinden uzaklaştı. Reklamın arka planındaki rock müziğin anlatıcıyı gölgelemesine neden olan zayıf ses gibi aşikar teknik sorunların yanı sıra, birçok yorumcu, reklamın mesajının genel belirsizliğine dikkat çekti.

30 saniyelik reklamın üçte ikisinden fazlası sırasında anlatıcı, bir değişim aracı olarak paranın tarihini kısaca yeniden anlatıyor. Bugün meydana gelen takas, metal paralar ve “sınırsız miktarda para basmaktan” bahsediyor ve aniden “bu yüzden dijital para birimi zamanı” sonucuna varıyor. Ve bu, klibin neyi amaçladığını az da olsa ortaya koyuyor.

Bitcoin, Ethereum, Ripple’ın XRP’si ve diğer birkaç kripto para biriminin isimleri, reklamın en sonunda yalnızca kısa bir süre için gösteriliyor. Reklam da ayrıca “sınırsız miktarda para basmanın” Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin benimsenmesiyle nasıl ilişkili olduğu açıkça belirtilmedi.

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, geçen Cuma klibi duyururken, “Kitlelere kripto getireceğiz” demişti. Reklam fazlaca eleştiri almış olsa da kripto paraların, CNBC gibi ana akım medya kanallarında yer alıyor olması umut verici.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.