Grayscale: Yatırımcılar Enflasyondan Korunmak İçin Bitcoin’e Yöneliyor

0
413

Kalıcı COVID-19 salgını geleneksel pazarı düşüş endişesiyle tehdit ediyor. Bu tehlike de, yatırımcıların gelecekteki zorlukları değerlendirmesine ve ihtimaller ışığında yol haritası çizmesine neden oluyor. Salgının devam etmesiyle her çeyrekte, her büyük ekonominin kötü anlamda etkilenmesi bekleniyor. Birçok uzman iyileşmenin önümüzdeki çeyrekte geleceğinden umutlu ama uzun vadeli durgunluk potansiyeli var.

Ancak yatırımcılar, etkiyi hafifletmek için alternatif bir yatırım aracı aramaya başladı. Yatırımcıların yöneldiği alanlardan biri de kripto para birimleri, özellikle Bitcoin. Son zamanlarda, kripto pazarına kurumsal yatırımcıların akın ettiği söyleniyor. Yatırım şirketi Grayscale’ın iddiası bu yönde.

Grayscale’in yakın tarihli bir raporuna göre, kripto varlıklar yatırımcılar için teşvik edici bir uyaran olarak ortaya çıktı. Grayscale tarafından Twitter’da paylaşılan bir grafikte, Altın, Tahvil, SPX ve BTC arasındaki karşılaştırma ortaya koyuldu. Grafik, BTC’nin son zamanlarda yatırımcılar tarafından enflasyona karşı potansiyel bir korunma aracı olarak benimsendiğini açıkça gösterdi.

Grayscale, kripto paraların bu kritik dönemde dirençli olduğunu ve yatırımcılara bu konuda girişimde bulunmaları için nedenler verdiğini bildirdi. Yatırım firması, kripto piyasasındaki potansiyel dalgalanmanın yatırımcıların enflasyona karşı potansiyel bir çit olarak Bitcoin’e yönelmelerine neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Son olarak Bitcoin’in fiyatı 10.000 dolarlık engeli aşmak için mücadele vermesine rağmen, uzun bir yükseliş rallisinin yolda olabileceğine dair işaretler sunuyor ve potansiyel olarak artan yatırımcılar kazanıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın