Grayscale, XRP Trust’ı Sonlandırmak İçin Harekete Geçti!

0
108

Kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments, tüm XRP’yi Digital Large Cap Fund’da sattıktan bir hafta sonra XRP Trust’ını sonlandırıyor.

Grayscale’in dün yaptığı duyuru, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen ay kripto para biriminin arkasındaki yaratıcı güç olan Ripple Labs ile CEO Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’e karşı açtığı 1.3 milyar dolarlık davaya doğrudan atıfta bulunuyor. SEC, şirketin kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul ettiği XRP’nin satışındaki rolleri nedeniyle sanıkları hedef aldı.

Dünkü basın açıklamasına göre “Trust da dahil olmak üzere ABD yatırımcılarının XRP’yi ABD dolarına çevirmesi ve bu nedenle Trust’ın faaliyetlerine devam etmesi giderek zorlaşacak.” Grayscale ayrıca, Trust’ın tasfiye edilmiş XRP’sinden elde edilen nakit gelirlerin Trust hissedarlarına dağıtılacağını bildirdi. Dağıtım süreci tamamlandığında, firma XRP Trust’ı sonlandıracak.

Grayscale gelişmesi Coinbase gibi borsalar tarafından listeden kaldırılan Ripple ve XRP için bir başka kötü haber olarak gündeme geldi. Ancak Asya tarafında işler daha farklı. İronik bir şekilde, SEC XRP’nin bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar ederken, Japonya gibi ABD dışı ülkelerdeki düzenleyiciler XRP’nin bir para birimi olduğunu belirtiyor. The Block’un dünkü haberine göre, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (SEC’in eşdeğeri) XRP’nin bir menkul kıymet değil, bir kripto para birimi olduğunu söyledi.

Grayscale’in hareketine rağmen, XRP 0.30 dolar’a yakın seviyede işlem görüyor. Şaşırtıcı bir şekilde, XRP’nin fiyatı artık listeden çıkarma veya tasfiye duyurularına yanıt vermiyor gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın