Grayscale, XRP Trust’ı Sonlandırmak İçin Harekete Geçti!

Kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments, tüm XRP’yi Digital Large Cap Fund’da sattıktan bir hafta sonra XRP Trust’ını sonlandırıyor.

Grayscale’in dün yaptığı duyuru, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen ay kripto para biriminin arkasındaki yaratıcı güç olan Ripple Labs ile CEO Brad Garlinghouse ve Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’e karşı açtığı 1.3 milyar dolarlık davaya doğrudan atıfta bulunuyor. SEC, şirketin kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul ettiği XRP’nin satışındaki rolleri nedeniyle sanıkları hedef aldı.

Dünkü basın açıklamasına göre “Trust da dahil olmak üzere ABD yatırımcılarının XRP’yi ABD dolarına çevirmesi ve bu nedenle Trust’ın faaliyetlerine devam etmesi giderek zorlaşacak.” Grayscale ayrıca, Trust’ın tasfiye edilmiş XRP’sinden elde edilen nakit gelirlerin Trust hissedarlarına dağıtılacağını bildirdi. Dağıtım süreci tamamlandığında, firma XRP Trust’ı sonlandıracak.

Grayscale gelişmesi Coinbase gibi borsalar tarafından listeden kaldırılan Ripple ve XRP için bir başka kötü haber olarak gündeme geldi. Ancak Asya tarafında işler daha farklı. İronik bir şekilde, SEC XRP’nin bir menkul kıymet olduğu konusunda ısrar ederken, Japonya gibi ABD dışı ülkelerdeki düzenleyiciler XRP’nin bir para birimi olduğunu belirtiyor. The Block’un dünkü haberine göre, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (SEC’in eşdeğeri) XRP’nin bir menkul kıymet değil, bir kripto para birimi olduğunu söyledi.

Grayscale’in hareketine rağmen, XRP 0.30 dolar’a yakın seviyede işlem görüyor. Şaşırtıcı bir şekilde, XRP’nin fiyatı artık listeden çıkarma veya tasfiye duyurularına yanıt vermiyor gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.