Grayscale Gelişmesiyle Bitcoin Cash Yükselişe Geçti!

Bitcoin Cash (BCH) 230.00 dolara doğru hızla ilerliyor. BCH, kripto para piyasasındaki küresel toparlanmanın ortasında birkaç dakika içinde %5’in üzerinde değer kazandı. Yazının kaleme alındığı sırada, 229.30 dolardan işlem görüyor ve yukarı yönlü momentum dikkat çekiyor.

Kripto para yatırım devi Grayscale, OTC pazarlarında Bitcoin Cash ve Litecoin Tröstleri başlatmak için FINRA’dan onay aldı. Yani Bitcoin Cash ve Litecoin’i şirketin kripto para tröstlerinin hisseleri yoluyla alım satım için halka sunacak. Bu, perakende yatırımcıların daha önce sadece kurumsal yatırımcıların kullanabildiği araçlara erişebileceği anlamına geliyor.

Grayscale’in tröstleri, gerçekten token bulundurmaya gerek olmadan kriptoya yatırım yapma fırsatı sunuyor. Şirkete göre bu strateji, “doğrudan Bitcoin Cash veya Litecoin satın alma, saklama ve güvenliğini sağlama zorluklarından kaçınmaya” olanak sağlıyor.

Grayscale konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dijital para birimi ETF’leri hala onaylanmayı beklerken, bu adımlar bireysel yatırımcılara, cüzdanların nasıl kurulacağını veya geleneksel paraların dijital para birimine nasıl dönüştürüleceğini anlamaya gerek kalmadan, düzenlenmiş yatırım araçları yoluyla Litecoin ve Bitcoin Cash’in fiyat hareketinden faydalanmalarını sağlayacak. Bunlar, Litecoin ve Bitcoin Cash için halka sunulan ilk kripto yatırım araçları.” ifadelerini kullandı.

Grayscale’in bu haberi BCH fiyatını olumlu etkiledi diyebiliriz. BCH’nin 230.00 doların üzerinde sürdürülebilir bir hareketi, güçlü bir yükseliş ivmesi yaratacak ve 240,00 dolarlık bir sonraki psikolojik engele doğru genişletilmiş bir iyileşme sağlayacaktır. Aşağı yönde bir teknik düzeltme ise fiyatı ilk olarak 227.70 dolara götürecektir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.