Grayscale, Devasa Miktarda Ethereum Satın Aldı!

Grayscale, Ethereum’a yatırım yapmak için türünün tek örneği olan SEC’e kayıt yoluyla 74 milyon dolar’dan fazla ETH token satın aldığını duyurdu.

Kripto para benimsenmesini hızla artıyor ve Grayscale bu durumun farkında. Grayscale geçen hafta Bitcoin’de 280 milyon dolar’ın üzerinde büyük bir satın alma duyurduktan sonra, şimdi Ethereum için harekete geçti.

Ethereum İçin Müthiş Bir Yıl

Grayscale tarafından SEC’e gönderilen bir rapora göre, şirket 131.455 ETH’yi toplam 74.135.609 dolar’a satın aldığını açıkladı. DeFi projelerinin yükselişi ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Ethereum için müthiş bir yıl oldu, bu son gelişme de 2020 yılına yakışan bir karar oldu.

2013 yılında kurulan, ABD tarafından düzenlenen bir OTC kripto ticaret masası olan Genesis Trading, token alımını kolaylaştırmak için bir aracı olarak hareket etti. OTC Piyasalarında ETHE’nin simgesiyle işlem gören Grayscale Ethereum Trust, 1.416.300 hisse ihraç etti.

Grayscale’in Ethereum token alımları, kurumsal ilginin bir işareti olarak kabul edilebilir ve geleneksel yatırımcıların bu gelişmekte olan pazara yönelik iştahının ne kadar büyük olduğunu gösterir. Tipik bir borsadan farklı olarak, Grayscale’in ürünleri Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamen düzenlenmiş türev ürünlerdir ve bu ürünler, içeri girip onlarla çalışmayı tamamen güvenli hale getirir.

Grayscale Ethereum Trust (ETHE), şirket tarafından “Ethereum’a yatırım yapmanın SEC’e kayıtlı tek yolu” olarak değerlendiriliyor. Yatırımcılar, fonlarını (hisse olarak) birkaç ay tutma taahhüdüyle Grayscale tröstlerinde hisse satın alırlar. Kilitleme süresi sona erdiğinde, bu hisseleri ikincil piyasada satabilirler. Grayscale bu piyasaya katılmaz ve müşterilerinin hisselerini geri almaz. Bu piyasa bağımsızdır ve Grayscale likiditesini veya fiyat istikrarını garanti etmez. Bu nedenle, katılımcılar genellikle bu piyasada işlem yaparak çok kazançlı primler kazanma eğilimindedir.

ETH, Grayscale’in toplam fonunun %13.7’sini oluştururken, Bitcoin %82’den fazlasını oluşturuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.