Grayscale Bu 13 Altcoin Projesini Değerlendirmeye Aldığını Duyurdu

0

17 Mayıs’ta Grayscale, varlık yönetimi firmasının trust’larına eklemeyi düşündüğü yeni kripto varlıklarının bir listesini açıkladı. Ana hatlarıyla belirtilen 13 kripto varlığın çoğunluğu, talebi son aylarda fırlayan bir pazar olan merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanıyor. Bunlardan bazıları 1inch, Bancor, Polygon, Kyber Network ve Ren.

Bu varlıkların firma tarafından değerlendirmeye alınması büyük bir adım olsa da, bunlar için fon oluşturulacağının garantisi yok. Grayscale’de, incelenen her varlığın ürüne dönüştürülmeyeceği açıktır. Geçmişte Cardano, Tezos ve Eos için durum böyleydi. Değerlendirilmek üzere listelendikten sonra firma daha sonra bu kripto varlıkları kabul etmedi.

Yeni kripto varlıklarının eklenmesi, token’ları yeni yatırımcılara sunar, bunlar öncelikle kurumsal yatırımcılardır. Bu da sonuç olarak talebi ve fiyatları harekete geçirebilir. Söz konusu varlıkların bir kısmı bu yıl benzersiz bir büyümeye tanık oluyor. Örneğin Polygon, kilitli toplam değerinin (TVL) 10 milyar dolar’ı aştığını gördü. Yapılan açıklamaya göre incelenen varlıklar şu şekilde: 1inch (1INCH), Bancor (BNT), Curve (CRV), Internet Computer (ICP), Kava (KAVA), Kyber Network (KNC), Loopring (LRC), NEAR (NEAR), Polygon (MATIC), Ren (REN), Solana (SOL), Universal Market Access (UMA) ve 0x (ZRX).

Bunların yanında Grayscale, son yıllarda benzeri görülmemiş bir büyüme kaydetti. En son güncellemelerine göre, varlık yönetimi firması yaklaşık 34.4 milyar dolar’a sahip. CoinShares verileri, bunun kurumsal kripto yatırım ürünlerinde yönetilen toplam 44.3 milyar dolar’lık varlığın %75’ini temsil ettiğini ortaya koyuyor. Yalnızca bu yıl, trust’lar 2 milyar dolar’dan fazla nakit girişi gördü. En büyük trust ise yüzde 73 pay ile Bitcoin trust.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın