Grayscale: Bitcoin, Geleneksel Varlıklardan Daha İyi Bir Yatırım

0
240

Varlık yönetim şirketi Grayscale Investments’ın yakın tarihli bir raporuna göre, ekonomik belirsizlik zamanlarında Bitcoin, yatırımcıların portföylerini izole etmek için kullanabileceği en iyi varlıklardan biri. Bitcoin’in, fiat para birimleri, devlet tahvilleri ve altın gibi geleneksel emtialar da dahil olmak üzere diğer tüm varlıklardan daha iyi bir yatırım olduğu iddia ediliyor.

COVID-19 salgınının yol açtığı ekonomik krizin etkileri artık dünyanın her köşesinde hissedildiği için, yatırımcılar portföylerinin nasıl çeşitlendirileceği ve kayıplardan nasıl korunacağı ile ilgili konulara yoğunlaşmış durumda.

3 milyar dolardan fazla yönetimi ile dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisi olan Grayscale Investments, devletin parasal ve mali müdahalesinin geleneksel yatırım araçları üzerindeki etkilerini analiz etti.

Raporda, merkez bankalarının daha fazla para basması nedeniyle fiat para birimlerinin değer kaybetme riski altında olduğu ortaya koyuldu. ABD Federal Rezervi bu oranda para basmaya devam ederse, dünyanın rezerv para birimi olan ABD doları bile devalüasyon riski altına girebilir.

Negatif faiz oranlarının ve hızlandırılmış para baskısının yaygınlaşması, devlet tahvillerini de büyük bir stres altına sokuyor.

Greyscale’in raporu, altının küresel bir standart olarak tarihsel önemini vurguladı, ancak bugünün dijital dünyasında yatırımcıların uğraşmasının giderek daha külfetli hale geldiğini belirtti.

Diğer yandan Bitcoin, diğer yatırım araçlarının karşılaştığı sorunlara karşı dirençli görünüyor. Mevcut makro ekonomik ortam, Bitcoin gibi sınırlı arza sahip, dijital, egemen olmayan bir para birimini değer depolamak için çekici bir varlık haline getiriyor. Bunun yanı sıra, Grayscale ayrıca Bitcoin’in sınırsız para basımına karşı bir çit olarak da kullanılabileceğini söyledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın