Google’da Bitcoin Aramaları Son 8 Ayın En Yüksek Seviyelerinde

0

Bitcoin olan ilgi bir kez daha artmaya başladı. Google arama trendlerine göre, arama motorunda “Bitcoin” anahtar kelimesinin aranması Mart ayının en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda.

 

Google’da Bitcoin aramalarının yoğunluğu, kripto para birimlerinin fiyatında ki yüzde 85’lik düşüş nedeniyle sekiz aydan fazla süredir sabit bir arama hacmi düşüşündedir.

Arama Hacmindeki Haraketin Arkasındaki Nedenler

Hacked.com’un bildirisine göre 28 Kasım tarihinde, Bitcoin’in fiyatı tek günlük bir fiyat artışı yaşadı. Yüzde 15’lik bir artışla, Bitcoin 12 Nisan’dan beri, tek günlük fiyat artışı sağlayarak. Bitcoin’in fiyatı 6,758 $’dan 8,069 $’a yükseldi.

Google aramalarında “kripto” ve “Ethereum” gibi diğer kripto paraların anahtar kelimelerin aranma hacmi, son bir kaç hafta içinde herhangi bir yukarı doğru herhangi bir haraket göstermemiştir. Bireyler ve işletmeler şu anda diğer dijital para birimlerinin değilde Bitcoin’in gelişimini takip ettiğini göstermektedir.

Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, CNBC’ye verdiği bir röportajda, işletmelerin gelecekte Bitcoin’i takip eden altyapının güçlendirilmesine odaklanacağını dile getirdi.

Loeffler:

“Bu ilginin olumlu bir göstergesidir ve insanlara ne olduğunu öğrenmesi için zaman tanır. Bizde bunu yapmak için sorumluluğumuzun olduğunu düşünüyoruz ve bu yüzden fazladan zaman ayırıyoruz. Bugün mevcut olan, kurumsal yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için büyük bir fırsat olduğunu düşündüreceğimiz bir altyapıyı oluşturuyoruz.”

New York Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Jeff Sprecher, geçirdiğimiz dokuz yıl içerisinde bitcoin’in yaşadığı beş düzeltmeye rağmen, Bitcoin her zamanki dayanıklılığını korudu ve yaşamaya devam etti. Genelde bunların hepsinde yüzde 85’lik düşüşler gerçekleştirdi.

“Bitcoin bir şekilde bataklıkta yaşamakta ve hayatta kalmaya devam etmekte. Ama Bitcoin hayatta kalmaya devam edebilmesinin nedeni, gelişiyor ve dikkat çekiyor” dedi.

Kaynak: CCN

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın