Google Cloud, Cypherium İle Ortaklık Kuruyor!

0

Cypherium, dün (13 Ağustos) verdiği bir demeçte ortaklığı resmî olarak açıkladı. Şirketin platformu olan Cypherium Enterprise hakkında konuşan yetkililer, platformun ölçeklenebilirliğinin olduğunu ve merkez odaklı bir platform olduğunu nitelendirdiler. Ortaklığın özünde ise , Google Cloud kullanıcılarının Cypherium’un blockchain çözümlerine erişebilmeleri bekleniyor .

Açıklamalara göre öngörülen hizmetlerden bazıları gizlilik ve blockchain teknolojisinin entegre ile çalışabilmesi ve saniyede binlerce işlemin gerçekleşmesi sağlamak olarak hedefleniyor .

Cypherium CEO’su Sky Guo açıklamasında:

“İşletmelere bu paradigma değiştirme teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak ve eksiksiz bir çözüm sunmak için Google Cloud ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Finansal sektörde ve ötesinde DLT çözümlerine yönelik pazardaki artan talep, bu işbirliğine bağlılığımızı tetiklemektedir.”

Şirketin daha önceden de göre, Amazon Web Services ve IBM Cloud ile de ortaklık kurduğu açıklanmıştı. Son zamanlardaki bu ortaklıkların şirketin değerine değer kattığı da gözlerden kaçmıyor.

Google Cloud ve Qtum

Google Cloud Mayıs ayında ayrıca blockchain platformu olan Qtum ile yazılım ortaklığı da kurmuştu.Qtum, akıllı sözleşmelere ve merkezi olmayan uygulamalar (DApp) üzerinde yoğunlaşan bir platform. Uygulamalarında Qtum kaynak kodlarına sahip uygulamalara sahip olan kullanıcılar içinse yapılan duyuru ile kaynak kodunun güncellenmesi halinde her yerde ve her geliştirici için aynı anda hızlı ve etkili güncelleme yaparak son sürümlerden yararlanma fırsatı sunduğunu belirtti.

Kaynak: Cointelegraph

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın