Goldman Sachs, İflas Söylentileri Olan Celsius’la İlgileniyor

Dünyanın en büyük finans kurumlarından biri olan Goldman Sachs, oldukça zor günler geçiren kripto kredi şirketi Celsius Network’ün varlıklarını satın alma olasılığını değerlendirmeye başladı.

Basında yer alan bilgilere göre Godman Sachs’ın satın almak için 2 milyar dolarlık bütçeyi ayarlamaya çalışıyor.

Eğer şirketler arası bir anlaşma olumsuz sonuçlanırsa Celsius Network‘ün iflas başvurusu yapacağı ve sonuç olarak oldukça düşük bir fiyattan satılabileceği bir senaryo gerçekleşecek. Şirketin bu tür bir iflas için bir danışmanlık firmasıyla görüştüğü de biliniyor, bu nedenle bu senaryo oldukça olası.

Citigroup ve Akin Gump’ın Celsius’a iflas başvurusunda bulunmasını tavsiye ettiğine dair raporlar da ortaya çıkmıştı.

Goldman Sachs, ilgilenen yatırımcıları belirleyerek ve onlardan önemli taahhütler toplayarak sektör genelinde bir faiz toplama işlemi başlattı.

Kaynaklar, Goldman Sachs’ın sıkıntılı varlıklar ve geleneksel finans kurumlarında uzmanlaşmış Web3 kripto fonlarındaki yatırımcıları hedeflediğini de belirtiyor.

Celsius Network varlıklarının çoğunluğu, büyük olasılıkla katılımcı yatırımcılar tarafından yönetilecek kripto para birimlerinden oluşacaktır. Celsius, yaşadığı sorunlardan önce, yönetimi altındaki yaklaşık 12 milyar dolar değerinde varlık ve 1,7 milyon kullanıcı ile bu alanda önde gelen kripto kredi sağlayıcılarından biriydi.

Bu haber hazırlanırken Goldman Sachs cephesinden herhangi bir duyuru ya da gelişme paylaşılmamıştı.

Goldman Sachs Anketi Dikkat Çekti

Bir Goldman Sachs anket çalışması, sigortacıların kripto para birimleri fikrine ısındığını ortaya koydu. Ankete göre, 328 baş yatırım yetkilisi ve baş finans yetkilisinin %6’sı kriptoya yatırım yaptı veya yatırım yapmayı düşündü.

Goldman Sachs’ın küresel sigorta varlık yönetimi ve likidite başkanı Mike Siegel, anketin sektördekilerin mevcut düşüncesini gösterdiğini öne sürdü.

“Küresel endüstrinin varlıklarının yaklaşık yarısı olan 13 trilyon doların üzerinde varlığı temsil eden katılımcılarımız vardı. Dolayısıyla, anketin endüstrinin ne düşündüğünü çok iyi temsil ettiğini düşünüyoruz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.