Goldman Sachs, İflas Söylentileri Olan Celsius’la İlgileniyor

0
Goldman Sachs, İflas Söylentileri Olan Celsius'la İlgileniyor

Dünyanın en büyük finans kurumlarından biri olan Goldman Sachs, oldukça zor günler geçiren kripto kredi şirketi Celsius Network’ün varlıklarını satın alma olasılığını değerlendirmeye başladı.

Basında yer alan bilgilere göre Godman Sachs’ın satın almak için 2 milyar dolarlık bütçeyi ayarlamaya çalışıyor.

Eğer şirketler arası bir anlaşma olumsuz sonuçlanırsa Celsius Network‘ün iflas başvurusu yapacağı ve sonuç olarak oldukça düşük bir fiyattan satılabileceği bir senaryo gerçekleşecek. Şirketin bu tür bir iflas için bir danışmanlık firmasıyla görüştüğü de biliniyor, bu nedenle bu senaryo oldukça olası.

Citigroup ve Akin Gump’ın Celsius’a iflas başvurusunda bulunmasını tavsiye ettiğine dair raporlar da ortaya çıkmıştı.

Goldman Sachs, ilgilenen yatırımcıları belirleyerek ve onlardan önemli taahhütler toplayarak sektör genelinde bir faiz toplama işlemi başlattı.

Kaynaklar, Goldman Sachs’ın sıkıntılı varlıklar ve geleneksel finans kurumlarında uzmanlaşmış Web3 kripto fonlarındaki yatırımcıları hedeflediğini de belirtiyor.

Celsius Network varlıklarının çoğunluğu, büyük olasılıkla katılımcı yatırımcılar tarafından yönetilecek kripto para birimlerinden oluşacaktır. Celsius, yaşadığı sorunlardan önce, yönetimi altındaki yaklaşık 12 milyar dolar değerinde varlık ve 1,7 milyon kullanıcı ile bu alanda önde gelen kripto kredi sağlayıcılarından biriydi.

Bu haber hazırlanırken Goldman Sachs cephesinden herhangi bir duyuru ya da gelişme paylaşılmamıştı.

Goldman Sachs Anketi Dikkat Çekti

Bir Goldman Sachs anket çalışması, sigortacıların kripto para birimleri fikrine ısındığını ortaya koydu. Ankete göre, 328 baş yatırım yetkilisi ve baş finans yetkilisinin %6’sı kriptoya yatırım yaptı veya yatırım yapmayı düşündü.

Goldman Sachs’ın küresel sigorta varlık yönetimi ve likidite başkanı Mike Siegel, anketin sektördekilerin mevcut düşüncesini gösterdiğini öne sürdü.

“Küresel endüstrinin varlıklarının yaklaşık yarısı olan 13 trilyon doların üzerinde varlığı temsil eden katılımcılarımız vardı. Dolayısıyla, anketin endüstrinin ne düşündüğünü çok iyi temsil ettiğini düşünüyoruz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın