Global Stratejist Şant Manukyan: Ayı Piyasasındayız

Yaklaşık 3 hafta önce başlayan kripto para piyasasındaki satış baskısı etkisini sürdürüyor. Bitcoin 64.000 dolar seviyelerinde bir ATH belirledikten sonra düşüşe geçti. Sert düşüşe neden olan bir çok gelişme sıralanabilir. Fakat daha da merak edilen konu boğa piyasasının sona erip ermediği. Bazı piyasa uzmanları bunun bir düzeltme olduğunu düşünürken bazıları da ayı piyasasının başladığı görüşünde. İkinci ihtimali destekleyen isimlerden biri de İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan.

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği Manukyan geçtiğimiz gün görüşlerini Twitter üzerinden paylaştı:

“Hatırlatmakta fayda var hala ayı piyasasındayız (siz düzeltme de diyebilirsiniz). Neyi, neden ve ne kadar tutmak üzere aldığınızı netleştirip, alternatif getiriyi göz önüne alıp harekete geçmeniz en iyisi.”

Bunun yanında daha yakın tarihli bir paylaşımda, Bitcoin ve Ehereum ile ilgili görüşlerini paylaştı. Buna göre Manukyan Ethereum rallisine daha ılımlı bakıyor gibu görünüyor. Uluslararası piyasa uzmanı beklentilerini şu şekilde dile getirdi:

“[…] Yeni bir rally için BTC’yi değil ETH’yi izliyorum.”

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin 39.345 dolar seviyesinde işlem görürken, Ethereum dolar 2.872 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.