Gizemli SHIB Balinasından İlginç Hamle – 11 Milyarlık Yakım Gerçekleşti!

  • Gizemli bir balina cüzdanı tek bir işlemde 23.948 dolar değerinde 1 milyar Shiba Inu’yu (SHIB) ölü bir cüzdana gönderdi.

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere meme coin’in geliştiricileri tarafından oluşturulan “SHIB Burn Portal” dün başlatıldı. Shib yakım portalının gelişi kelimenin tam anlamıyla interneti kırıp geçirdi. Shiba Inu Topluluğu, SHIB ekibi tarafından Ryoshi Vision ekibiyle iş birliği içinde yeni geliştirilen coin yakma mekanizması ve bu portalın fiyat üzerindeki olası etkisi konusunda oldukça heyecanlı görünüyor.

İsmi bilinmeyen bir kripto balinasının, tek bir büyük işlemde ölü bir cüzdana 23.948 dolar değerinde 1 Milyar Shiba Inu (SHIB) göndermesinin ve yakım portalına memecoin yatırımcılarının da destek olduğuna şahit olunmasının ardından ise bu heyecan tavan yaptı

shib cüzdan

Etherscan.io tarafından sağlanan verilere biraz daha yakından baktığımızda, gizemli cüzdanın elinde hala 32.424 dolar değerinde 1.400.001.825 (1.40B) SHIB tuttuğu görülebiliyor.

Shiba Inu yakım portalı başlatıldı

Shiba Inu geliştirme ekibi, SHIBA ordusu üyelerinin token’ın dolaşımdaki arzını azaltmasını ve nihayetinde değerini artırmasını sağlamak için uzun zamandır beklenen SHIB yakım portalını nihayet başlattı.

[irp posts=”53154″ name=”Shiba Inu Beklenen Portalı Başlattı: Büyük Bir Fiyat Katalizörü Olabilir!”]

Yatırımcıların SHIB varlıklarını dolaşımdan kaldırabilecekleri “SHIB Burn Portalı” 23 Nisan 2022 Cumartesi günü geç saatlerde Shibaswap.com’da resmen yayına girdi. Bu şekilde Shiba Inu holder’ları, yeni başlatılan yakım portalının da yardımıyla artık SHIB token’larını yakarak pasif gelir elde edebilecekler.

Shiba Inu geliştirme ekibi, resmi Twitter kanalı aracılığıyla yakın tarihli bir Twitter gönderisinde haberi şu şekilde duyurdu:

“SHIB yanık portalının lansmanını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Pasif gelir elde etmek için SHIB yakın!”

Tokenin geliştirme ekibi, bu yeni işlevselliğin Shiba Inu’nun “tarihin en iyi dijital varlıklarından biri” olmasını sağlayacağına inanıyor.

Ryoshi token dönüm noktasına ulaştı

SHIB token’larının sistematik bir şekilde yakılmasına izin veren ağ portal, RYOSHIS VISION token’ının yaratıcıları ile ortaklaşa oluşturuldu. Shiba Inu yatırımcılarının yakım portalına katılmaya teşvik etme çabalarının bir parçası olarak ekip, yakıma katılan SHIB topluluğu üyelerini bir tür pasif gelirle ödüllendireceğini de açıkladı ve SHIB burner’larının RHYOSHI token’ları şeklinde pasif gelir elde edebileceklerini belirtti.

Ayrıca SHIB’in yakım sitesine göre, tüm Ryoshi Vision (RYOSHI) işlemlerinin yüzde 0,49’u SHIB token’larını yakan yatırımcılara dağıtılacak.

Duyuruda herhangi bir projenin, bir “BURN Pool (yakım havuzu)” oluşturmak için Shiba Burn Akıllı Sözleşmesini kullanabileceğini ve SHIB token yakımı karşılığında ödüller sunabileceği” de belirtildi.

Riyoshi’nin Twitter hesabından yapılan bir açıklamaya göre 23 Nisan itibariyle, Ryoshi Vision token 25.000 yatırımcı ile token için önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Yakım portalı ile 11 milyar SHIB yakıldı

Platformun başlatıldığı ilk 24 saatlik süreçte 8 milyar, ilk 48 saatlik kısa bir süre içerisinde ise 10.9 milyardan fazla Shiba Inu token’ın dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldığına bakılırsa, yeni açılan portal, ekip için şimdiden BÜYÜK bir BAŞARI gibi görünüyor.

shib toplam yakım

Bu büyük yakımlara rağmen Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı neden düşüyor?

Shiba Inu topluluğu tarafından gerçekleştirilen agresif yakımlara yakım portalının da eklenmiş olmasına ve son zamanlardaki devasa gelişmelere rağmen, Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı bunlara ayak uyduramıyor bu da Shiba Inu topluluğunun bu durumu merak etmesine neden oluyor.

Uzmanlara göre bu durumun nedeni, Shiba Inu token’ının özellikle yeni yatırımcılardan olmak üzere hala talep arayışında olmasıdır. Küresel kripto piyasa değeri bugün yüzde 4’ün üzerinde bir düşüşle 1.77 trilyon dolar seviyesine kadar geriledi.

Şu anda 1.91 trilyon dolar olan ve hala 2 trilyon dolarlık piyasa sınırının altında bulunan toplam piyasa değeri, küresel piyasa değerinin hala likit olduğu ve büyümediği anlamına geliyor. Bu da yatırımcıların göz kamaştırıcı kazançlara şahit olmak için “Sağlıklı Piyasa”yı beklemesi gerektiği gerçeğini ifade ediyor.

Yazma sırasında, Shib fiyatı son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 3’lük bir kayıpla 0,00002354 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.