Gençlerde Bitcoin Benimsenme Oranı Artış Gösteriyor!

Alınan verilere göre, Bitcoin piyasasına yeni yatırımcıların son zamanlarda daha hızlı girdiklerini ve kripto para piyasasında fiyatları yukarı doğru baskı yaptıklarını göstermekte.

Blockchain analisti firması Chainalysis tarafından aktarılan verilere göre, “genç yatırım” cüzdanlarının sayısı (bir ile üç aylık arası olanlar ve nadiren Bitcoin gönderenler) bu ay içerisinde artış yaşadı, Şubat 2018’den bugüne kadar en yüksek seviye olan 2.25.467’ye yükseldi. Bu veriler göze alındığında, altı ay önceki 1.162.632 cüzdan sayısının iki katına çıktı.

Büyüme eğrisi ise, yılın ilk iki ayında biraz daha düz seyrediyordu, fakat Bitcoin’in Mart ayındaki düşüşünün ardından neredeyse parabolik bir hale geldi.

Chainalysis ekonomisti Philip Gradwell “Genç insanlar Bitcoin satın almak istiyor” açıklamasında bulundu.

12 Mart’ta görülen %40’lık Bitcoin düşüşünün ardından Bitcoin’in 4.000 dolar altındaki seviyelere ulaşınca piyasaya giriş sağladılar ve o zamandan beri en iyi kripto para birimine para aktarmayı sürdürdüler.

Ekonomist Gradwell yaptığı açıklamada, “Genel olarak alınan verilere baktığımızda, Bitcoin için satın alma baskısının arttığını ve satın alınabilecek arzın, yeni satın alımların muhtemelen uzun vadede kilitlendiğini göstermekte.” dedi.

Lider kripto para birimi Bitcoin 2017 yılında 2.000 dolar seviyesinden 20.000 dolara yükseliş gösterdiğinde, genç cüzdan sayısı 2017’nin ikinci yarısında 791.289’dan 2.000.000’e yükseliş gösterdi. Genç yatırımcılar, Bitcoin’in Şubat 2018’de 6.000 dolar’a kadar düşmesine rağmen istikrarlı kaldı.

Her gün Bitcoin (BTC) ilgisi artış göstermekte. Fakat bu ilgi istenilen seviyede değil. Dünya genelinde şuanda yaşanan yeni tip koronavirüsün etkisiyle etkilenilen ekonomik ortamda Bitcoin hızlı bir değer deposu olarak kendini gösteriyor. Bitcoin’in pazardaki genel zayıflığına rağmen bakmış olduğumuzda BTC’ye yatırımcıların bakış şekli altın ve diğer güvenli liman varlıkları kategorisine sokmakta.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle dünya borsaları kötü bir durumda olmasına rağmen BTC ilgi odağı olmayı başardı. Kripto para piyasasında yükseliş yaşanmasına rağmen, ana popülerlik geleneksel fiat para birimlerine göze aldığımızda çok düşük kalmakta. Bitcoin’in sınırlı tedariki ve genç yatırımcılar arasında artan kabulü, diğer kriptolardan farklı bir konumda olmasını sağlıyor. Y kuşağı BTC’yi uzun vadeli getiri sağlamak için güvenli bir liman olarak görmeleri şaşırtıcı gelmemekte. Peki bu milenyum kuşağı Bitcoin benimsenmesinin bir sonraki turuna güç katacak mı? Şuan ki mevcut demografik verilere göre baskı bu yöne işaret ediyor gibi gözükmekte.

Nesiller Arası Servet Transferi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in benimsenme oranları ciddi bir artışa tanık olmakta. Son zamanlarda Bitcoin analistleri tarafından yapılan açıklamalarda, lider kripto para biriminde birkaç yıl içerisinde 100 bin dolara ulaşma ihtimalini öne sürüyor. PlanB’den Pete Rizzo’ya kadar birçok analist BTC için olumlu bir gelecek gördüklerini belirtiyor. Bu sayede yeni jenarasyon Bitcoin için benimsenme sayısının artışı konusunda yer edinmek istiyor.

Nesiller arası Büyük servet transferi ekonomilerin demografik ve coğrafi durumunu sarsarken, Bitcoin’in çoğunlukla ağız uçuklatan rakamlara çıkacağı tahmin ediliyor. Kuşaklar aralarında servet aktaracak ve 68 trilyon dolar genç nesle geçecek. Şuan ki verilere güvenilirse, bunların birçoğu Bitcoin’e dönüşecektir.

Yeni Nesil Bitcoin’i Benimsiyor

Genç nesilde kripto para birimlerinin yüksek oranda benimsenme durumu, gelecek nesillerin dijital değer varlıklarına güvendiğini bizlere göstermektedir. Kraken’den Pete Rizzo, milenyumların eline geçecek olaran servetin Bitcoin fiyatının yaklaşmakta olan yükselişinde büyük bir faktör olacağını belirtmekteler. Bu dijital varlıklardan yararlanacak olan Y kuşağıdır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.