Genç Yatırımcı Dogecoin (DOGE) Yatırımıyla Milyoner Oldu! Yatırımcının Hikayesi

0

Dogecoin (DOGE) boğa rallisinde yatırımcıları en çok şaşırtan coin oldu. Elon Musk’ın da ilgi odağı olan DOGE ufak bir yükseliş yaşaması tahmin edilirken, şu anki seviyelerine kadar gelmesi kripto para yatırımcılarını şaşırtı.

Bu yükseliş potansiyelini önceden sezenler boğa sezonunda milyonerler arasına katıldı. Son olarak Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan 33 yaşındaki Glauber Contessoto’da bu milyonerler arasına adını yazdırdı.

CNBC’ye röportaj veren Contessoto, Dogecoin ile nasıl milyoner olduğunu anlattı.

Contessoto DOGE yatırımında eski değil. Contessoto 5 Şubat’ta Dogecoin daha 0.045 dolar seviyelerindeyken, DOGE’yi bir Reddit paylaşımında görüyor ve tam 180.000 dolarlık yatırım yapma kararı alıyor.

Yatırımcı bu kararı vermesinin 3 temel sebebinden bahsetti.

“1.si Redditt’deki Dogecoin topluluğunu sevdim. 2. Olarak “Shiba Inu” figürünü beğendim ve 3. Olarak da Elon Musk’ın Dogecoin savunuculuğu yakından takip ettim.”

Yatırımcı röportaj devamında Dogecoin alabilmek için harcanabilir bir geliri olmadığı söyledi ve ayrıca elinde bulunan Tesla ve Uber hisselerini de sattığını belirtti.

Daha sonrası Reddit’te paylaşımda bulunan Contessoto şu cümleyi söyedl:

“5 Şubat 2021’de yaklaşık 4 sentten fiyatıyla 5 milyon dogecoin satın aldım 69 gün sonra 15 Nisan 2021’de milyoner oldum”

CNBC’ye vermiş olduğu röportaja göre Contessoto Dogecoinleri kısa bir sürede elinden çıkarmayı düşünmediğini belirtti.

“Bence bu şeyler büyümeye devam edecek. Planım 10 milyon dolara ulaştığımda %10 kadarını satmak”

Contessoto’nun Dogecoin şansı ne kadarda olumlu gitmiş olsa da uzmanlar bu tarzda yatırım stratejisinin sürdürülebilir olmadığını ve kripto paraların çok fazla oynaklığından dolayı yüksek derece risk içerdiğini belirtiyorlar. Uzmanlar yatırımcıların kripto para alanına tüm mal varlıklarıyla ve bilinçsizce yatırım yapmalarının faturasının ağır olabileceğini ifade ediyorlar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın