Geçen Haftaki FUD Sonrası, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) % 5’lik Geri Dönüş Yaşadı

0

Kripto piyasası, bir kez daha %4 artış ve 2 trilyon dolarlık piyasa değeri kaydeden sağlam bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş her biri %5 artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşan, iki büyük kripto ezici gücü, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sayesinde meydana geldi.

Haberin yazıldığı sırada, Bitcoin (BTC) 1.132 trilyon dolarlık piyasa değeri ile % 4.14 artışla 60.608 dolardan işlem görüyor. Bugün erken saatlerde ise %4.85 artışla 61.035 dolardan işlem görmüştü. Bu, BTC fiyatının 14 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ilk kez güvenle 61.000 dolar seviyelerini aştığını gösteriyor.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment’e göre, bugünün hamlesi kartlar üzerindeydi. Santiment çalışmasında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yaşanan kalabalık ruh halinin Nisan ayının ilk haftasında negatif bölgeye düştüğünü belirtti. Veri sağlayıcı şunları belirtti:

“Bitcoin ve Ethereum’a yönelik yaşanan kalabalık ruh hali, BTC’nin 60.000 doların altında kalması ve bu hafta ETH 2.000 doların altına düşmesiyle birlikte aşırı negatif bölgeye düştü. Tarihsel olarak, bu FUD(korku,belirsizlik,şüphe) düzeyinde satın alma işlemi “boğa gibi” bir fırsattır.”

Santiment, çalışmasında, Nisan ayının ilk haftası için BitMEX kalıcı sözleşmelerinin finansman oranlarına atıfta bulunuyor.


Santiment yukarıdaki tabloyu açıklarken şunları söylüyor: “Çubuklar yüksek olduğunda açgözlülük meydana geliyor (satmak için iyi bir zaman). Düşük olduğunda, shortlar uzun süreli ödeme yapıyor demektir, bu da korkunun başladığını gösterir. (satın almak için iyi bir zaman)”

Artan korku, belirsizlik ve şüphe nedeniyle fonlama oranlarının düşmesinden de gördüğümüz gibi, bu piyasaya girmek için iyi bir fırsat olarak görülebilir. Bitcoin’in son fiyat hareketi de bu düşünceyi kanıtlandı, Ethereum (ETH) için de benzer bir durum söz konusu.

Son gelişmelerle birlikte, Bitcoin’deki kurumsal faaliyetlerin bu fiyat seviyelerinde bile yüksek kalmaya devam ettiği ortaya çıktı. Yakın bir zamanda, 17 milyar dolarlık bir hedge fonu olan Third Point, Bitcoin’i bir süredir elinde tuttuğunu açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın