Galaxy Digital’in Kurucusu Novogratz: BTC 7,000-10,000 Dolar Aralığında Kalacak

Kripto para ticari bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’den (BTC) 7.000 dolar ile 10.000 dolar aralığında çekişme beklediğini söyledi.

Raporda, şirketinin üç aylık kazancının tartışıldığı bir konferans sırasımda, “ileriye dönük olarak, Bitcoin’in muhtemelen 7.000 ila 10.000 dolar arasında bir yerde pekişeceğini” belirtti.

“Eğer yanılıyorsam, yaşamasını sağlayacak heyecan ve momentuma sahip olduğu konusunda yanılıyorumdur.”

Bloomberg raporunda Novogratz, bu yıl kripto para birimlerinin yaygın olarak kabullenilmesinin yanı sıra Wall Street ve teknoloji firmaları tarafından blok zinciri teknolojisine olan ilgiye de dikkat çekti.

Novogratz’e göre, hem Microsoft’un Bitcoin’in kimlik yönetimi için blok zinciri teknolojisini kullanması, hem de Facebook’un söylentili kripto para birimi projesi, sektöre büyük bir kredi sağladı.

Eski Fortress Grubu Hedge fon yöneticisi ve Goldman Sachs Group Inc. ortağına göre, kripto para birimlerinin nasıl algılandığına dair önemli değişiklikler oldu:

“Kripto üretmek, dünyadaki finansal ve tüketici altyapısının önemli bir parçası haline gelecek.” 

Galaxy Digital’in kazançları hakkında konuşursak, 31 Mart’ta sona eren üç ayda, şirket 12.9 milyon dolar net kar elde etti ve şirketin bir önceki yılın aynı zamanında 134 milyon dolar net zarar ettiği bildirildi.

Bu gelirlerin çoğunlukla kripto varlıklarının değer kazanmaları ve yatırım kazançları sonucu olduğu bildirildi. 

Novogratz ekledi:

“İş konusunda gerçekten daha iyi hissediyoruz”

Cointelegraph’ın yakın zamanda bildirdiği gibi, Novogratz, sosyal medya devleri tarafından yaratılan kripto varlıklardan birinin başarıya ulaşacağını belirtti.

Dün, dijital para yatırım şirketi Dadiani Sendikasına, Bitcoin arzının mümkün olan %25’ine yakınını satın almak amacıyla zengin bir müşteri tarafından yaklaşıldığı bildirildi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.