Galaxy Digital, Önde Gelen Kripto Firması BitGo’yu Satın Alıyor

Milyarder hedge fonu yöneticisi Mike Novogratz tarafından kurulan kripto yatırım şirketi Galaxy Digital Holdings, kripto alanında cesur bir hamle gerçekleştirdi. Kripto para finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy Digital yakın tarihli bir gelişmede, kripto saklama hizmeti sunan BitGo’nun satın alındığını duyurdu.

2013 yılında kurulan BitGo, şu an 150’den fazla küresel borsaya ve 400 kurumsal müşteriye hizmet veren 40 milyar dolar’dan fazla kripto varlığını yönetmektedir.

Müşterilerine piyasadaki en iyi sigorta korumasını sunarken aynı zamanda 400’den fazla kripto para biriminin saklanmasını da destekler. Bu gelişmeden bahseden Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz şunları söyledi:

“BitGo’nun satın alınması, Galaxy Digital’i kurumlar için tek durak noktası haline getiriyor ve blockchain teknolojisini kurumsallaştırma misyonumuzu önemli ölçüde hızlandırıyor.”

İki şirket, anlaşmayı imzalamak için hem nakit hem de hisse senedi kullanılması konusunda anlaştı. Anlaşma şartlarına göre, BitGo hissedarları, Galaxy Digital’in hisse senetlerinden 33,8 milyon yeni ihraç payını ve yaklaşık 265 milyon dolar’ı nakit olarak alacak. Galaxy Digital’in 4 Mayıs Salı kapanışındaki hisse fiyatına (TSE: GLXY) göre, satın alma değeri yaklaşık 1.2 milyar dolar olarak belirlendi.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.