Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz: Bitcoin Satın Almak Hala Zor

CNBC’nin ‘Closing Bell’ isimli programında konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin satın almanın hala zor olduğunu söyledi. Dünyanın önde gelen kripto para birimini satın almak daha kolay olsaydı, Novogratz’a göre fiyatı ‘çok daha yüksek’ olurdu.

Novogratz, Goldman Sach’ın Bitcoin’i küçümsemesi hakkında kaçınılmaz soruyu cevaplarken, geleneksel bankacılık dünyasının daha büyük resmi kaçırdığını söyledi. Bilmeyenler içi dün bildirildiğimiz üzere, ABD’deki en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, müşterilerin satın almasını önleyerek kriptoyla ilgili konferans görüşmesinde iyimser düşünceleri paramparça etti. Goldman, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak kabul edilememesinin ve yasadışı kullanım durumlarının temel nedenlerini ortaya koydu.

Paul Tudor Jones, Abigail Johnson ve Jack Dorsey’in Bitcoin üzerine bahis oynamasıyla Novogratz, kripto paraların bir değer deposu olarak kabul edilmesi için artık geleneksel finansın geçerliliğine ihtiyaç duyulmadığına inanıyor.

Bunun yanında kurumsal yatırımcıların sektöre yavaş yavaşta olsa girdiği bir gerçek. Geçtiğimiz Ekim ayında Novogratz, 26 milyon kullanıcısının Bitcoin’i doğrudan platformundan satın almasına izin veren yatırım fonu devi Fidelity’nin Bitcoin için ‘en boğa işi’ olacağını söylemişti. Buna karşılık, düzenleyiciler perakende yatırımcılar için mevcut fiat rampalarını engellemeye başlarsa, Fundstrat’ın Tom Lee’sine göre, bu kripto paralar için büyük bir darbe olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.