Galatasaray Kendi Dijital Parasını Çıkarıyor!

0

Galatasaray Kendi Sanal Parasını Çıkarıyor!

Galatasaray spor kulübü blockchain şirketi Chiliz ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma sayesinde Galatasaray taraftarları, Galatasaray yönetiminin alacağı karar da söz sahibi olacak.

Galatasaray kulübü tarafından kamuoyu aydınlatma platformuna şu açıklama yapıldı: “Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.

Socios.com sayesinde bir Galatasaray taraftarı sahip olduğu Galatasaray dijital parası kadar, yönetimde söz hakkı sahibi olacak. Siteye oylama için koyulacak bütün kararlara etki edebilecek. Bunun yanında bir taraftar ne kadar çok etkileşimde bulunursa, deneyimi de bu oranda artacak. Bunun sonucunda ise takımdan çeşitli hediyeler kazanabilecek.

Galatasaray tokenin ise 2020 yılının başında piyasaya sürüleceği açıklandı. Bu token piyasaya çıktıktan sonra kolay bir şekilde alınabilecek.

Konuyla ilgili olarak Galatasaray yöneticisi Dorukhan Acar şöyle konuştu:

Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği taraftar etkileşimi ve küresel taraftar kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla birlikte dijital dönüşüm stratejimizin de bir diğer önemli kilometre taşı olacak.”

Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ise konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna* göre Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın