Fujitsu’dan Blockchain Tabanlı Yenilik

0

Fujitsu Blockchain Temelli Kimlik ve Kimlik Bilgilendirme Hizmeti Sunuyor

Japon teknoloji araştırma firması Fujitsu Laboratories, 4 Temmuz’da Fujitsu tarafından yapılan açıklamaya göre, çevrimiçi işlemlerde kullanıcı kimlik bilgilerini, kimliği ve güvenilirliği değerlendirmek için blockchain tabanlı bir çözüm geliştirdi.

Paylaşılan rapora göre, çözüm, her kullanıcıya bir “güvenilirlik puanı” vermek amacıyla depolanan kullanıcı derecelendirmelerini göz önünde bulunduruyor. Bir işlem gerçekleştiğinde kullanıcıların birbirlerini oyladıklarını ve teknolojinin kullanıcıların birbirleriyle ilişkileri hakkında bir tahmin yapmak için bu verileri değerlendirdiğini belirtti. Diğer kullanıcılar bir işlemi kabul etmeden önce başkasının güven puanının ne kadar yüksek olduğunu görebilir.

Fujitsu, bu çözümün üçüncü şahıslar tarafından kimlik ve kimlik doğrulama için bir çözüm sınıfı olan diğer Dağıtılmış Kimlik (DID) çözümlerine göre avantajları olduğunu iddia ediyor.

Bazı benzer çözümlerde, bir kullanıcının kayıtlarını değiştirmek için kötü niyetli bir üçüncü tarafla görüşebileceği bildiriliyor. Fujitsu, çözümlerinin, kullanıcıların ilişkilerini anlamak için grafik tabanlı bir yaklaşım kullanarak bu tür komplolardan kaçındığını iddia ediyor.

Fujitsu’nun sistemi yalnızca ham ölçümlere bağlı kalmaktansa, bir kullanıcının işlem ilişkilerinin grafiğine bakarak gizliliği ortadan kaldırmayı hedefliyor:

“Bir kullanıcı, değerlendirmesini uygun olmayan şekilde yükseltmek için üçüncü bir tarafla bir araya gelse bile, grafikle yapılandırılmış ilişkiler, diğer yanlış kullanıcılarla ilişkilerinin zayıflığı gibi bilgileri ortaya çıkaracak ve sisteme yanlış beyanları belirleme potansiyeli verecektir.”

Fujitsu ve teknoloji devi Sony, Şubat ayında blockchain tabanlı bir pilot program başlatmak için ortak olacaklarını doğruladı. Bu program, okul kayıtlarını ve notlarını daha güvenilir hale getirmek için blockchain teknolojisini kullanmayı amaçlamaktadır.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın