Aralık 10, 2022

FTX ve Alameda Research, Basını Fonlamış Olabilir!

Axios tarafından paylaşılan bir haberde önde gelen kripto para haber sitesi The Block hakkında önemli iddialar yer aldı. Habere göre eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, The Block sitesini finanse etti. SBF’in fon transferi ise The Block CEO’su Michael McCaffrey’in istifa etmesine neden oldu.

Tarafsız habercilik mottosuyla ilerleyen The Block’un Alameda Research ile ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Haberde yer alan ayrıntılara göre şirket, haber sitesine 40 milyon dolarlık finans sağlamış.

The Block, FTX ve Alameda Research İlişkisi

Kripto devlerinden birisi olarak görülen FTX borsasının çöküşü sektörde büyük bir şok yarattı. Bir şirketin iflasıyla başlayan hikaye kısa sürede potansiyel ‘suçların’ da ortaya çıkmasıyla şekil değiştirdi.

FTX gibi dev bir ismin iflas etmesi sektörde büyük bir şok ve yayılma etkisi yaratarak büyük zararlar verdi. Nitekim işler bu türden bir yayılmanın ötesine geçtiğini gösteriyor. Kripto para basınında önde gelen isimlerden olan The Block, Sam Bankman-Fried tarafından ‘gizli bir şekilde’ finanse edildiği yer aldı. Söz konusu finansmanı şeffaf bir şekilde paylaşmayan CEO Michael McCaffrey ise olaylar sonrası istifa etti.

FTX kripto para altcoin

Haber, Bankman-Fried’in ticaret şirketi Alameda Research’ün bir fonlamada 16 milyon dolar kadar ödeme yaptığını belirtiyor. Ayrıca Axios’a konuşan kaynaklar, fonun bir kısmının McCaffrey’e Bahamalar’da bir daire satın almak için kullanıldığını iddia etti.

Michael McCaffrey istifa etti ve yeni başkan olarak Bobby Moran göreve geldi. McCaffrey tüm yatırımcıların satın almasının ardından 2020’de şirketin CEO’su olarak göreve başladı.

Haberde McCaffery’nin geçen yılın Şubat ayında Bankman-Fried ile satın alma işlemini finanse etmek için potansiyel bir kredi görüşmesi yaptığı belirtiliyor. McCaffrey tarafından kontrol edilen LLC’ler, Alameda Research’ten üç kredi aldığını ortaya koydu.

İlk kredinin 12 milyon dolar olduğu ve The Block’un satın alımını finanse etmek için kullanıldığı bildirildi. Daha sonra, ikincisi 15 milyon dolardı ve medya şirketi için “sermaye sağladı”. Üçüncüsü ise 16 milyon dolar tutarındaydı ve Bahamalar’daki daireyi satın almak için kullanıldığı bildirildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.