FTX Uyardı: Üç Altcoin Desteğimiz Sona Eriyor!

Önde gelen kripto para borsası FTX, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) için para yatırıma ve çekme işlemlerini 12 Eylül tarihinden itibaren askıya alacağını duyurdu. Anchor Protocol (ANC) desteği de aynı tarihte sonlandırılacak ve ANC ile spot ve vadeli işlemleri askıya alınacak.

Kripto borsası FTX, 5 Eylül’de yaptığı resmi duyuruda, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) para yatırma ve çekme işlemlerinin 12 Eylül’de saat 14:00 UTC’de askıya alınacağını açıkladı.

FTX Cüzdan artık para yatırma ve çekme hizmetlerini desteklemeyecektir. Ancak kripto borsası, LUNC ve USTC için “dönüştürme işlevini” desteklemeye devam edecek.

FTX, para yatırma ve çekme işlemlerinin son tarihten önce tamamlanmasını da önerdi. Son ödeme tarihinden sonra yapılan para yatırma ve çekme işlemleri cüzdanlara kredilendirilmeyecektir.

Anchor Protocol (ANC) token desteğini de kaldıracağını açıklayan FTX.. ANC spot ve vadeli işlem piyasaları için desteği 12 Eylül’de UTC saat 14:00’te sonlandıracağını duyurdu.

FTX, tüm ANC/USD ve ANC-PERP siparişlerini iptal edecek, ANC/USD ve ANC-PERP piyasalarında ticareti durduracak ve ANC para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacaktır. Ayrıca, ANC-PERP, karşılık gelen endeks fiyatlarının 1 saatlik TWAP’sine kadar nakit olarak sona erecektir.

Ancak, ANC için “dönüştürme işlevi” korunmaya devam edecek.

FTX geçtiğimiz hafta, 26 Ağustos’ta Terra Classic (LUNC) ağ yükseltmesini desteklediğini duyurmuştu. Başarılı bir yükseltmeden sonra tüm Terra Classic token’larını için para çekme işlemlerini yeniden açmıştı.

Binance de daha önce, Shuttle Bridge’in kapanması nedeniyle Terra Classic ve TerraClassicUSD’nin askıya alındığını duyurmuştu. Bu, Ethereum ağı üzerinden Terra Classic (LUNC) para yatırma ve çekme işlemlerini sonlandırdı. Bununla birlikte, kullanıcılar LUNC ve USTC jetonlarını yatırmak ve çekmek için Terra Classic ağını kullanmaya devam edebilir.

Terra topluluğu, yaşanan krize rağmen Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD’yi desteklemeye devam ediyor. Aslında, tüm Terra tokenleri LUNA, LUNC ve USTC muazzam günlük işlem hacmi kaydetmeye devam ediyor.

Topluluk, yakma, stake etme, projeler inşa etme, ekosistem eğitimi ve yönetişim yoluyla fiyatları kurtarmayı hedefliyor. Terra Classic fiyatı son 24 saatte yaklaşık %13 artışla 0,002781 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.