FTX Kurucusu Tweet Attı, Altcoin Fiyatı Fırladı!

İflas eden kripto para borsası FTX’e ait yerel token FTT Token, Sam Bankman-Fried’ın da desteğiyle güçlendi. İşte yaşanan gelişmeler.

FTT Token, Borsanın çöküşü sonrası çok sert değer kaybetti. Yakın zamanda SBF’in, influencer Ran Neuner tarafından önerilen ‘kurtarma planını’ desteklemesi, FTT Token fiyatını iyileştirdi.

Influencer Ran Neuner, yeni bir FTT Token çıkarılmasını ve bu token’ların alacaklılara dağıtılmasını önerdi. Sam Bankman-Fried ise bu öneriyi destekledi ve kurtarmada işe yarayabileceği yorumunu yaptı.

CNBC’nin 2020’de başlayan Crypto Trader programının sunucusu Neuner, kârın %100’ünün token sahiplerine dağıtılmasını önerdi. Bu fikrin FTX’i baskın bir oyuncu olarak yeniden güçlendireceğini ve kullanıcıları bir bütün haline getireceğini de belirtti.

Griffin Ardern, “Neuner’in önerisi bir borç yeniden yapılandırma planına eşdeğer,” yorumu yaptı. “Sam’in aynı şeyi desteklemesi, yatırımcılar arasında fonlarını geri alacaklarına dair umudu canlandırmış gibi görünüyor.”

TradingView verilerine göre FTT Token, Sam Bankman-Fried‘ın tweetinden sonra %47’lik bir artışla 16 Kasım’dan bu yana en yüksek seviye olan 1,97 dolara yükseldi.

FTT Token

FTX ve Alameda Research, Coindesk tarafından paylaşılan bir haber sonrası büyük sorunlarla karşı karşıya kaldı. Sorunlar ise kısa sürede büyüdü ve şirketlerin iflas etmesine neden oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance’in de FTT Token varlıklarını satacağı açıklaması büyük problemi tetikleyen detaylardan biri oldu. FTX, 11 Kasım tarihinde Bölüm 11 iflas başvuru yaptı.

FTT Kasım ayında %94’lük bir düşüşle 1,31 dolara gerileyerek milyarlarca dolarlık yatırımcı servetini yok etti. FTX’in başarısızlığı birçok kişi tarafından, kredi veren BlockFi de dahil olmak üzere sektörün birçok ağır topunu alaşağı eden kriptonun Lehman Brother olay olarak tanımlandı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.