FTX CEO’su: Kripto Para Rallisi İçin İhtiyacımız Olan Şey…

0
FTX CEO'su: Kripto Para Rallisi İçin İhtiyacımız Olan Şey...

Önde gelen kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasının mevcut durumu üzerine bir değerlendirme yaparken kritik bir katalizörden bahsetti. İşte CEO’nun dikkat çeken yorumları.

“Kripto para piyasası genel makro ortamlara duyarlı olacak ve şu an da benzer bir pozisyondayız. Bu durumun en büyük nedeni ise piyasaları yönlendiren şeyin itibari para birimlerinde ‘güçlenme ve zayıflamaya’ yol açan faiz oranlarındaki değişikler olduğunu söyleyebilirim. Eğer dolar güçlenirse Exxon’a karşı da, Amazon’a karşı da, Bitcoin’e karşı da güçlenecek. Tam tersi durumda ise tam tersi bir senaryo aynen işleyecek.

Mevcut bir çok makro gelişme para birimlerinde hareketlenmeye neden oluyor, kripto paralar da bu hareketlenmeye tepki veriyor.”

Kripto para

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, faizlerin arttırıldığı bir makro ortamda Bitcoin başta olmak üzere diğer dijital varlıklar Amerikan Doları karşısında yenik düşüyor. Bu güçsüzlüğe rağmen Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasında bir ‘stabilite’ emarelerinin ortaya çıktığını düşünüyor.

“Artık sert ve sürekli çıkışlar görmüyoruz. Terra ve Three Arrows Capital çöküşlerinde yaşananlar gibi uzun süren bir acı görmüyoruz. İşlerin biraz düzelmeye başladığını söylemek mümkün.”

FTX CEO’suna göre, düzenleyici kurumlardan bir yardım eli gelirse kripto mevcut trendinden kurtulmayı başarabilir.

“Sanırım ufukta en büyük etkiye sahip olabilecek potansiyel olarak görebileceğim şey, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netlik diyebilirim ya da kripto para düzenlemesi dediğimiz şey. Tüketicileri korurken endüstrinin ülkede net bir şekilde çalışmasına izin veren düzenleyici rejimler ortaya çıkıyor. Bu yıllardır en büyük beyaz balina oldu ve bence bu gelişmelere yakın olabiliriz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın