Fransa Merkez Bankası Yetkilisinden Önemli Kripto Para Açıklaması

0

Fransa merkez bankası başkan yardımcısı Banque De France’dan Denis Beau, geçtiğimiz günlerde merkez bankalarının kripto para birimleri konusundaki yaklaşımları hakkında yorumlarda bulundu.

Başta Çin olmak üzere birçok ülke merkez bankası destekli kripto para projeleriyle gündeme gelmeye başladı. Bu projelere Facebook gibi büyük isimler öncülük etti. Facebook’un kendi kripto para projesi Libra sonrası birçok ülke kripto para sektörüyle ilgilenmeye başladı.

Gelişmelerin ardından 16 Ekim’de Denis Beau, Londra’daki Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu konferansında konuştu ve konuşmasında kripto para birimi varlıklarının bugünün küresel finansal ödeme sistemindeki rolünü tartıştı. Kripto paralarla ilgili endişelerini paylaşan Beau günümüzdeki kripto para birimlerinin merkez bankası paraları ile karşılıklı kullanılabilecek standartları taşımadığını belirtti.

Beau, potansiyel olarak büyük boyutta ve erişime sahip stabilcoinlerin “sistem genelinde önem, rekabet politikası, finansal ve parasal istikrar açısından” öngörülemeyen zorluklar doğurabileceğini söyleyerek devam etti.

Beau, merkez bankalarının gerçekten kripto para birimleri için üç seçeneğe sahip olduğunu ekledi. Bunlardan ilki, potansiyel risklerin hiçbirini hafifletmeyecek olan kripto varlıklarını tamamen görmezden gelmek olacaktır. İkinci seçenek, tüm kripto para birimlerini yasaklamak olacak üçüncü seçenek ise, kripto düzenlemelerini kurul boyunca düzenlemek ve standartlaştırmak.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın