Fransa Maliye Bakanı: Blockchain Devlet Önceliğidir – Önemli Röportaj

0

Fransa’nın Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Blockchain teknolojisinin ülkesinin hükümeti için bir öncelik olduğunu söyledi. Le Maire, 16-17 Nisan tarihleri arasında Paris Blockchain Haftası Zirvesi öncesinde 15 Nisan’da Fransız ekonomi ve işletme dergisi olan Capital ile röportajında sözlerini dile getirdi.

Fransa’nın gelişmekte olan sektöre bağlılığının bir kanıtı olan Le Maire, devletin Çin ve Amerikan teknolojik egemenliği ile mücadele etmek için blockchain de dahil olmak üzere çığır açacak yeniliklere 4.5 Milyar Euro yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Fonun yanı sıra, bu hafta başında Fransa Ulusal Meclisi tarafından kabul edilen PACTE Yasası‘nın öngördüğü blockchain düzenleyici gelişmesinide belirtti.

Röportajda Le Maire, tasarı hakkındaki konuşmasında ” token sağlayıcılar ve dijital varlık servis sağlayıcıları için daha önce görülmemiş ve çekici bir yasal çerçeve” dedi.

2019 yılının geri kalanında gündeme bakacak olan Le Maire, hükümetin blockchain politikası için yeni odak alanları belirlediğini söyledi. Fransız sanayi sektörlerinde blockchain uygulamasının, yenilikçi blockchain projelerine fon sağlamanın desteklendiğini bildirdi.

Le Maire, dijital para birimlerinin geleceğine dair ayrı bir yorumda, “böyle bir projenin kısa vadede olmadığını ve pek çok yasal ve teknik sorunun çözülmediğini” dile getirdi.

Ayrıca, daha fazla enerji tasarrufu sağlayan mekanizmalar sağlamak ve finansal sistemi kripto ile kolaylaştırılan kara para aklama risklerinden korumak amacıyla blockchain protokollerine duyulan ihtiyacı vurguladı.

Fransa’da ki son kripto düzenleme tartışmalarının, Ulusal Meclis’in Finans Komitesi Başkanının, Monero(XMR) ve Zcash(ZEC) gibi kimliksiz kripto birimleri yasağı lehine olduğu duyuldu.

Kaynak:cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın