Fransa Kripto Para İşlemlerinden Vergi Almayacak!

0

12 Eylül tarihinde Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire yaptığı açıklamada Fransız yetkililerinin bundan soran kripto para alım – satım işlemlerini vergilendirmeyeceğini ancak itibari paraların dahil olduğu kripto para işlemlerini vergilendirmeye devam edileceğini belirtti.

Marie şu yorumda bulundu:

“Biz, kazancın geleneksel paraya dönüştürüldüğü anın vergiyi değerlendirmek için doğru an olduğunu düşünüyoruz.”

Bloomber Tax tarafından yayınlanan ve Le Maire’nin yapmış olduğu açıklamalarına da yer verilen haber içeriğinde, kripto para birimi alım satım işlemlerinin vergilendirilmesinin aslında bu tip işlemleri takip etmek için büyük kolaylık sağladığına değiniyor. Haberin yazarına göre kripto para alım – satım işlemlerini takip edilemezlik en büyük sorunlardan birisi ve vergilendirme bu konuda ciddi bir fayda sağlayacaktır.

Le Maire açıklamasının devamında katma değer vergisi olarak bilinen VAT’ın sadece bir varlık veya hizmet satın almak için kullanılmaları durumunda sadece kripto paralardan alınacağını belirtti. Fransa şimdiden kripto para birimi vergilendirmeleri konusunda yeni bir yol izlemeye başlamış gözüküyor ve kripto para sektörü bu gelişmeleri olumlu karşılamakta.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın