Franck Muller, Bitcoin Destekli Lüks Saati’ni Piyasaya Çıkartıyor

Cointelegraph’ın haberine göre, ünlü saat devi Franck Muller, Bitcoin (BTC) depolama saatini “Encrypto” piyasaya çıkarmak için varlık yatırım şirketi Regal Assets ile ortaklık kurduğu açıklandı.

Saat üstün bir tasarıma sahip olmasına ek, 9.800-50,600 dolar arasında değişen bir fiyat aralığıyla Bitcoin soğuk cüzdan işlevi göreceği bildirildi. Saatin kadranında oyulmuş açık adres olduğunu ve saatin içerisindeki USB sürücüsündeki özel bir anahtarla eşleştirildiği söylendi. Firma yaptığı açıklamada saatin, “derin soğuk depolama cüzdanı” kırılmayan ve “çevrimdışı üretilen, deterministik olmayan TRNG’leri (Rastgele Sayılar) oluşturarak oluşturuldu.

Franck Muller’in bölge direktörü Erol Baliyan‘ın yaptığı bir basın açıklamasında, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’i “bin yıllık altındır” diyerek şöyle yorumladı:

“Bitcoin, yenilikçilikle kişisel seçim arasında mükemmel bir bütün.”

Şirketin ürettiği Encrypto adlı modeli BTC veya geleneksel para birimleriyle satın alınabiliyor. Yakın zamanda şirket, Ethereum (ETH) ve Ripple‘in (XRP) yanı sıra diğer beş kripto para birimini destekleyen fonksiyonel olarak buna benzeyecek tarzda saatler üretmeyide planladıklarını bildirdi.

Ayrıca, İsviçre’li lük saat üreticisi Vacheron Constantin, saatilerini takip etmek için blockchain teknolojisini kullanmaya başlayacaklarını bildirdi.

Geçen sene, lüks saat üreticisi Hublot, Bitcoin’in 10’uncu yıl dönemini kutlamak için sınırlı sayıda ürettiği özel Bitcoin saati sadece BTC ile satıldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.