Formula 1’den NFT ve Kripto Para Hamlesi

Dünyanın en önemli markalarından birisi olan Formula 1, NFT ve kripto para endüstrisiyle ilişkili yeni markalar oluşturmaya başladı.

Formula 1 şirketine ait dosyalardan birisine göre, kripto para ve dijital koleksiyonlardan oluşan NFT’lerle kullanım için yazılım sunmayı planlıyor. Bu yazılım ayrıca kripto para birimi ödeme ve takas işlemleri için destek sağlayacak.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere başka bir dosyalama, sanal ürünlerdeki perakende mağaza hizmetleriyle ilgili olacak. Formula 1, kripto paranın alıcıları ve satıcıları için çevrimiçi bir pazar yeri yaratmayı amaçlıyor.

Ayrıca blockchain yardımıyla finansal işlemleri kolaylaştırmayı ve hatta kripto para madenciliğine girmeyi dahi planladığı söz konusu dosyalarda yer aldı.

Tüm gelişmelerin ötesinde, Formula 1, çevrimiçi sanal dünyalarda ve sanal ve arttırılmış gerçeklik ortamlarında, NFT gibi sanal ürünler kullanarak potansiyel olarak eğlence hizmetleri de sunabilir.

NFT

Başvurulardan biri, kripto para birimleri ile ilgili fikri mülkiyet lisanslama hizmetlerini içeriyor.

Ağustos ayının sonlarında, Kasım 2023’te gerçekleşmesi planlanan yaklaşan Las Vegas Grand Prix etkinliği için NFT ile ilgili ticari markalar da başvurusunda bulunan Formula 1, bu hamlesiyle dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz Haziran ayında, İngiliz motor yarışları takımı McLaren, en önde gelen blockchain projelerinden biri olan Tezos ile bir ortaklık yaptığını duyurmuştu. Bu Şubat ayında, Shiba Inu rakibi Floki Inu, Alfa Romeo F1 ile bir anlaşma imzalayarak motor yarışları işbirliklerini oluşturan kripto para birimleri listesine katıldı. Nisan ayında önde gelen kripto para birimi FTX, F1 takımı Mercedes-AMG Petronas ile güçlerini birleştirdi.

Ancak, düzenleyiciler bu tür anlaşmalara karşı tavrı pek iyi değil. Nisan ayında, bazı Formula 1 takımlarından Fransa Grand Prix’si sırasında yerel reklam kurallarına uymak için kripto para birimiyle ilgili markalaşmayı bırakmaları talep edilmişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.