Fon Yöneticisi Scaramucci’den İddialı Bitcoin Tahmini!

Kripto para piyasası, beklenenden daha iyi çıkan ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) veri raporunun açıklanmasının ardından istikrar kazanıyor gibi görünüyor. Buna karşın kripto meraklısı olan Beyaz Saray eski iletişim direktörü gelecek konusunda iyimserliğini koruyor.

Nitekim, yatırım yönetimi şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, Squawk Box’a verdiği bir röportajda kripto piyasasının güncel görünümünü değerlendirdi. Scaramucci, röportaj sırasında gelecekte kripto pazarında çok daha fazla canlılık beklediğini vurguladı ve şunları söyledi:

“Lightning Network’ün iyileştirilmesi, uygulamaların artması ve Bitcoin üzerindeki işlemlerin kolaylaşmasıyla ile piyasada çok daha fazla ticari faaliyet göreceğimizi düşünüyoruz.”

Bunların yanında Amerikalı yatırımcı, Bitcoin fiyatının sonunda 300.000 dolara kadar ralli yapabileceğini öne sürdü. Scaramucci’ye göre bu noktada, kripto para birimini 20.000 dolar veya 60.000 dolardan satın almak çok önemli değil.

“Bunlar uzun vadeli büyük yatırımlar. Önümüzdeki altı yıl içinde, eğer haklıysak, Bitcoin 300.000 dolar giderse, onu 20.000 dolar veya 60.000 dolardan almış olmanızın bir önemi kalmayacak.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, belirtmekte fayda var: Scaramucci’nin Ağustos ayının başında kripto ayı piyasası için en kötüsünün artık sona erdiğini ve Bitcoin’in adil piyasa değerinin yaklaşık 40.000 dolar olduğunu açıklamıştı. Daha öncesinde de, Terra (LUNA) çöküşünden sadece haftalar sonra, Celsius kredi platformunun çöküşünün tüm piyasa üzerinde baskı oluşturduğu Haziran ortasında, insanlara “disiplinli kalmalarını” tavsiye etmişti.

Son olarak Scaramucci, Ethereum ağının İş Kanıtı’ndan (PoW) Hisse Kanıtı (PoS) algoritmasına geçişini sağlayacak Merge güncellemesi hakkında da yorum yaptı ve bunun “ağdaki işlem ücretlerini düşüreceğini” belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.