Flare Network Airdrop’u Başladı Ancak…

İki yıldır beklenen Flare Token (FLR) dağıtımı nihayet tamamlandı. Kullanıcılar iki yıldır bu airdrop’u beklerken, FLR fiyatı kısa sürede %60 değer kaybetti.

XRP Ledger kullanan Flare Token, bu altyapıyı kullanarak bir akıllı sözleşme platformu olmayı hedefliyor. XRP topluluğunun katkı sunduğu projenin airdrop’u iki yıldır dillerden düşmüyordu. Bekleyiş dün nihayet tamamlandı ve dağıtımlar tam hız başladı.

Airdrop ile 4,28 milyar civarında FLR Token dağıtıldı. Dağıtım, Aralık 2020’de en az 1 XRP’ye sahip yatırımcılara verildi. Airdrop 1:1 oranında gerçekleştirildi. 1 XRP = 1 FLR olarak dağıtım tamamlandı.

Airdrop ile dağıtılan token’lar ise projenin toplam arzının %15’ini oluşturuyor. Geri kalan token’lar ise önümüzdeki üç yıl içerisinde dağıtılacak.

FLR sahipleri, projede başka değişiklikler önermenin yanı sıra, Flare’in yönetişim forumlarında gelecekteki airdrop’un dağıtılma şekli için oy kullanabilecekler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere token’larını alan kullanıcılar neredeyse anında satış yaptı. Token başına 0,15 dolardan işlem gören Flare, kısa sürede 0,02 dolara kadar geriledi. İşlem hacmi 25 milyon dolar civarında seyretti. Altcoin kısa sürede birçok farklı borsa tarafından listelendi.

14 Altcoin için Önemli Gün: İşte Listelemeler ve Delistler!

Başlangıçta XRP tokenlerini kullanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) uygulaması olmayı hedefleyen Flare, kademeli olarak katman 1 blok zinciri ve oracle sağlayıcısına geçiş yaptı. Katman 1, Ethereum veya Solana gibi temel blok zincirlerini ifade ederken, oracle’lar bir blok zincirinin dışından içine veri getiren üçüncü taraf hizmetleri sunuyor.

Flare ekibinden Josh Edwards Pazartesi günü attığı bir tweet’te, token yeni olsa da Flare ağının halihazırda çalıştığını ve geçtiğimiz hafta boyunca veri ve işlemler için 268 milyondan fazla talep gerçekleştirdiğini söyledi.

Kaynak : CoinDesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.