Fiyat Patlaması Yakın Mı? Yatırımcılar Bu Altcoin’e Güveniyor!

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre, altı aylık zorlu bir düşüş trendine rağmen yatırımcılar şu anda Cardano (ADA) hakkında oldukça iyimser hissediyorlar.

Santiment resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada, ADA’ya yönelik kitle duyarlılığının, Ethereum (ETH) rakibinin 2,00 dolar civarında işlem gördüğü Kasım ortasından bu yana en olumlu seviyelerine ulaştığını belirtiyor ve bunun fiyatta olumlu bir etki sağlayabileceğini söylüyor.

“Cardano son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde mütevazı bir fiyat artışı yaşadı ve trader’lar piyasa değeri sıralamasında 9. sırada bulunan varlığın fiyatında bir patlama yaşamasını bekliyorlar.”

cardano

ADA, yazı yazılırken 0,957841 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 9. sırada bulunan kripto varlığı, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 2’lik bir düşüş yaşamış durumda.

Santiment ayrıca, genel kripto piyasasının da “özellikle hareketsiz” bir hafta sonunun ardından ticaret hacmi açısından bu hafta toparlandığına dikkat çekiyor.

“Kripto için güzel bir toparlanma gününde, fiyatlar Perşembe öncesi hızla dip fiyatlarına geri döndüğünden, özellikle hareketsiz geçen bir hafta sonundan sonra işlem hacmi önemli bir ölçüde arttı. Geçen hafta sonu dipten kripto satın alacak kadar cesur olanlara tebrikler.”

ada veriler

Analitik firması, diğer belirli altcoin’leri de değerlendiridive merkezi olmayan zincirler arası likidite protokolü THORChain’in yerel varlığı olan RUNE’in son zamanlarda işlem hacmi açısından son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi. Ancak buna rağmen altcoin olumsuz kitle hissiyatı geliştirdi.

“Thorchain’in işlem hacmi altcoin’in son rallisine paralel olarak arttı ve son bir yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Kapitülasyona işaret eden üst üste 2 haftalık RUNE düzeltmesinin bir sonucu olarak altcoin’e karşı olumsuz duygular geliştirildi.

thorchain

Artan hacim, bir fiyat rallisine paralel olarak gerçekleşti: RUNE, Şubat sonunda kabaca 3,50 dolar civarındayken Mart sonunda 12,50 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, piyasa değerine göre 50. sıradaki kripto varlığı o zamandan beri düzeltilme yaşadı ve yazım sırasında ise 9,27 dolardan işlem görüyor.

Santiment tarafından yayınlanan bir grafiğe göre, hacim de son zamanlarda fiyat düzeltmesini takiben düştü.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.