Mayıs 20, 2022

Fiyat Hareklendi: Coinbase Bu Popüler Metaverse Coin’i Listeleyebilir!

Coinbase’ın kripto para birimini listelemeyi planladığını açıklamasının ardından, popüler bir oyna-kazan metaverse projesinin yerel token’ı olan Sandbox (SAND) yüzde 16’nın üzerine bir artış yaşadı.

Coinbase’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsası olduğu göz önüne alındığında, hareketin SAND fiyatına fayda sağlaması bekleniyor. Henüz metaverse coin’i listelenmesi planlanan varlıklar listesine ekleme fırsatı bulamadıklarını açıklayan borsa, duyuruyu Twitter’dan gerçekleştirdi.

Coinbase desteği haberi SAND’ın fiyatını harekete geçirdi

SAND tokeni, haberin çıkmasından bu yana %16’nın üzerinde bir artış kaydetti. Bu, Sandbox token’ının gün içerisinde en büyük oyun kripto para birimleri arasında en çok kazanan token olmasına yardımcı oldu.

Gün içerisinde yüzde 16 artarak 0,39 dolara ulaşan SAND, piyasadaki negatif trendi takip ederek ciddi bir düzeltme yaşadı ve yazım sırasında ise 1,24 dolara kadar geriledi. Metaverse coin’in 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 155 artarak 1 milyar dolara kadar ulaştı.

Dünyadaki en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Coinbase, Nisan ayının ortalarında yaptığı bir Twitter paylaşımında, 2022’nin ikinci çeyreğinde listelemeyi planladıkları 50 dijital varlığın (Ethereum ağına dayalı olan 45 farklı ERC-20 token ve Solana ağı üzerine kurulmuş olan 6 SPL token) listesinin olduğu bir gönderiyi paylaşmıştı.

metaverse

Blog gönderisinde borsa bu paylaşımı “mümkün olduğunca fazla bilgi simetrisi sağlayarak” listelemelerindeki şeffaflığı artırmak için gerçekleştirdiklerini söylemişti.

[irp posts=”51980″ name=”Bomba Coinbase Duyurusu: 2022’de Listelenebilecek 50 Altcoin’i Açıkladı!”]

Oyun kategorisi jetonları, geçen haftaki büyük piyasa çöküşü sırasında çok acı çekti. SandBox Token, son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 60’lık bir düşüş yaşadı. Sand’in son fiyat artışı da, token’ın kayıplarının bir kısmını geri alamasına yardımcı oldu.

Sandbox, henüz Coinbase listelemesi gerçekleşmemiş olsa bile oldukça popüler bir kripto para birimi ve CoinMarketCap sıralamasına göre, 1.5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 3. en büyük metaverse kripto para birimi. Projenin ekibi Sandbox’ı daha ucuz, daha yeşil ve enerji açısından verimli hale getirmek için ekosistem, Polygon Matic (OxPolygon) üzerine taşınacak.

The Sandbox nedir?

Popüler bir metaverse kripto para birimi olan The Sandbox (SAND), ilk olarak 2012’de bir mobil oyun olarak piyasaya sürülmüş, 2018’de ise Hong Kong merkezli oyun devi Animoca Brands tarafından satın alınmış bir altcoin’dir. Bu alım işleminin ardından ise platform şu anda metaverse ve NFT alanlarında köklü bir şekilde yer edinmiş milyarlarca dolarlık bir projeye dönüşmüştür.

Sandbox, kullanıcıların sanal bir dünyada varlık satın almalarını, satmalarını, ticaret yapmalarını ve varlık sahibi olmalarını sağlayan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir platformdur. Varlıklar, non-fungible token’lar (NFT’ler) şeklinde alınıp satılır ve arazi, araba, sanat eseri ve diğer mülkleri temsil edebilir.

metaverse

Sandbox’ta gelişmeler durmuyor

Coinbase listelemesinin yanı sıra, Sandbox, yakın zamanda bir teknoloji firması olan Cualit’i satın aldığını da duyurdu. Şirket ekibi, bu adımı Web3 geliştirmesini ve metaverse büyümesini hızlandırmak için gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Oyun kategorisi kripto para birimleri, bugün içerisinde toplam piyasa değerleri açısında yüzde 9’un üzerinde bir artış yaşadı, ancak yine trende yenik düşerek bu kazançları kaybetti. Toplam değerleme şu anda 7.4 milyar dolar seviyesinde bulunurken 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 15’in üzerinde artarak 2.9 milyar dolara ulaştı.

Bunların yanı sıra en büyük Ethereum (ETH) balinaları, düşüşün ortasında özellikle oyna-kazan kripto para birimlerine yöneliyor gibi görünüyor.

Balina İstatistiklerine göre, dev kripto cüzdanları son 24 saat içerisinde Decentraland (MANA), ApeCoin (APE) ve Axie Infinity (AXS) gibi en popüler kripto para birimlerini satın aldı. Popüler metaverse coin’ler en çok satın alınan 10 altcoin listesine girdi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.