Fiyat Harekete Geçti: Robinhood Bu 2 Popüler Altcoin’i Listeledi!

  • Kripto topluluğunun listelemelerini yakından takip ettiği trading platformu Robinhood, iki popüler kripto para birimini daha resmi olarak listeledi.

Popüler trading uygulaması Robinhood’un Pazartesi günü gerçekleştirdiği duyuruya göre, platform sonunda para birimleri ve ödemeler için açık kaynaklı bir ağ olan ve Ethereum (ETH) rakibi akıllı sözleşme platformu Avalanche‘ı (AVAX) listeledi.

Bu listelemelerin ardından iki altcoin de piyasadaki durgunluğa rağmen yukarı fiyat hareketi yaşadı. Stellar listeleme sonrası yüzde 11’in üzerinde artış yaşayarak 0,13 dolara kadar ulaştı. Avax token ise gün içerisinde yüzde 10’un üzerinde bir artışla 30,33 dolar seviyesine ulaştı. İki kripto para birimi de şu anda biraz geri çekilme yaşamış durumda.

Stellar xlm

Dijital varlıklar için zorlu listeleme politikasıyla tanınan trading platformu, bu yıl kripto teklifini önemli ölçüde genişletti. Haziran ayının sonlarında Chainlink (LINK) için destek ekleyen şirket, bundan önce Nisan ayı başlarında da Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB) ve Polygon’u (MATIC) listelemişti.

Robinhood, Şubat 2018’de kripto para birimi trading alanına girdi ve başlangıçta müşterilerin Bitcoin ve sınırlı sayıda altcoin ticareti yapmasına izin verdi. Temmuz 2018’de, meme kripto para birimi Dogecoin, Robinhood Crypto’da piyasaya sürüldü. Bundan sonra şirket, kripto endüstrisinin muazzam büyümesine rağmen neredeyse üç yıl boyunca yeni token eklemeye direndi.

2021’in ilk çeyreğinde Dogecoin çılgınlığının zirvesinde, Bitcoin parodisi meme coin, şirketin kripto ile ilgili gelirinin üçte birinden fazlasını oluşturuyordu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu senenin başlarında Robinhood, kullanıcıların kripto paral birimlerini borsalardan çekmelerine olanak tanıyan kripto cüzdanlarını piyasaya sürmeye başladı. Haziran ayının sonlarında Bloomberg, kripto devi FTX’in Robinhood’u satın almayı planladığını bildirdi, ancak Robinhood potansiyel satın alma konusunda aktif görüşmeler olduğunu reddetti.

Robinhood hisseleri, azalan gelir ve aktif kullanıcılardaki düşüş nedeniyle azaldı. Menlo Park, California merkezli şirket kısa süre önce çalışan sayısını yüzde 23 oranında azalttı. Geliri 2022’nin ikinci çeyreğinde neredeyse yarı yarıya azalan platformun son verileri, şirketin 29 Temmuz 2021’de gerçekleşen hype odaklı halka arzından sonraki dramatik düşüşünün altını çiziyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.