Fiyat Harekete Geçti: Eski Borsa Başkanı Bu Altcoin’i Seçti!

0
Fiyat Harekete Geçti: Eski Borsa Başkanı Bu Altcoin'i Seçti!
  • Popüler merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün arkasındaki şirket olan Uniswap Labs, Çarşamba günü New York Menkul Kıymetler Borsası eski başkanının danışman olarak atandığını duyurdu. Uniswap fiyatı bu haberden olumlu etkilendi.

Ünlü DeFi protokolünün arkasındaki firma Uniswap Labs, Çarşamba günü Twitter’dan yaptığı açıklamada New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) eski başkanının danışman olarak hizmet vermek üzere platformlarına katıldı. Bu gelişmeyi takiben Uniswap fiyatı yaklaşık yüzde 20’lik bir artış yaşayarak 4,43 dolara kadar ulaştı. Kazançlarının bir kısmını kaybeden popüler kripto para birimi yazım sırasında ise yaklaşık yüzde 4 artışla 3,96 dolardan işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Ayrıca şirketin çalışanları arasında Obama’nın eski iletişim şefi ve eski bir BlackRock genel müdürü bulunuyor.

LinkedIn profiline göre Cunningham, NYSE’de yaklaşık on yıl çalıştı. Cunningham, Mayıs 2018’den Aralık 2021’e kadar başkan olarak görev yaptı ve halen NYSE’nin yönetim kurulu üyeleri arasında bulunuyor. Yönetici, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ilk kadın başkanıydı.

Eski NYSE başkanı da konuyla ilgili açıklama yapmak için Twitter’dan paylaşımda bulundu ve heyecanını belirtti:

“Haydenzadams ve Uniswap ekibine, yeni pazarları demokratikleştirme misyonlarını geliştirmek için yılların (onlarca yıllık?!) borsa deneyimimi getirmekten heyecan duyuyorum.”

Uniswap (UNI) kripto para borsasının geliştiricisi olan Uniswap Labs, Cunningham’ın ekibe, merkezi olmayan borsaların potansiyeline ve Uniswap Labs’in daha adil pazarlara olan bağlılığına inandığı için katıldığını söyledi.

Uniswap Labs, “Stacey bu fırsatı TradFi’de gördü ve daha iyi bir DeFi sistemi oluşturmak için ekibimizle birlikte çalışmaya oldukça hevesli” yorumunda bulundu.

Uniswap nedir?

Uniswap, DeFi ekosistemindeki temel ürünlerden birinin, merkezi olmayan kripto borsasının (DEX) bir örneğidir. DEX’ler; bilgisayar korsanlığı riski, kötü yönetim ve keyfi ücretler dahil olmak üzere, merkezileştirilmiş meslektaşlarının birçok sorununu çözmeyi amaçlamaktadır.

Bununla birlikte, merkezi olmayan borsaların da kendi sorunları vardır; özellikle likidite eksikliği. Bu da, ticareti daha hızlı ve daha verimli hale getiren bir borsa etrafında, çalkalanan para miktarı eksikliği anlamına gelir.

Uniswap, borsanın bu likiditeyi oluşturan alıcılara ve satıcılara bel bağlamadan token’ları takas etmesine izin vererek merkezi olmayan borsaların likidite sorununu çözmeye çalışmaktadır.

Kripto zorlu bir süreçten geçiyor

Uniswap Labs tarafından yapılan bu en son işe alım, zorlu pazar ortamına rağmen gerçekleşti. Kripto fiyatlarındaki uzun süreli düşüş ve daha geniş teknoloji sektörü sıkıntıları, piyasa katılımcıları ileride daha zorlu yollar için hazırlanırken birçok kripto firmasının çalışanlarını işten çıkarmasına neden oldu.

Coinbase, BlockFi, Crypto.com ve Orta Doğu kripto borsası Rain Financial gibi bir dizi kripto firması, son zamanlarda zorlu piyasa nedeniyle düzinelerce işçi çıkardı.

Ancak bazı işletmeler, karmaşık ortam ve iş ihtiyaçları için doğru yetenekleri bulma zorluğu nedeniyle işe alım stratejilerine olan ilgilerini artırdı.

Uniswap’a Binance, Kraken ve yakın zamanda çökmekte olan kripto pazarları arasında işçi kiralamak istediklerini açıklayan katman-2 side-chain Polygon da dahil olmak üzere kripto firmaları da katıldı.

Eski bir Obama sözcüsü olan Hari Sevugan, Ekim 2021’de Uniswap Labs tarafından iletişim şefi olarak işe alınmıştı. Platform Haziran ayında ilk COO’su Mary Catherine Lader’ı da memnuniyetle karşıladı. Lader daha önce BlackRock’ta portföy yönetim aracı Aladdin için sürdürülebilir yatırım araçları geliştiren bir ekibin lideriydi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın