Nisan 26, 2022

Fiyat Fırladı: Coinbase’in Seçimi Bu Altcoin Kalkışa Geçti!

  • San Francisco merkezli bir merkezi olmayan borsa altyapısı sağlayıcısı olan 0x Labs, Greylock Partners liderliğindeki 70 milyon dolarlık bir B Serisi finansman turunu tamamladı.

Koinfinans.com olarak bahsettiğimiz üzere üst üste gerçekleşen finansman turlarının bir sonucu olarak son zamanlarda NFT endüstrisine büyük miktarlarda para akmaya başladı. Coinbase ile ortaklık içerisinde olan bir NFT platformu olan 0x (ZRX) de, B Serisi bir finansman turunda 70 milyon dolarlık çarpıcı bir fon topladı. Bu gelişmenin ardından altcoin yüzde 20’ye varan oranlarda artarak gün içerisinde 0,88 dolara kadar çıktı.

Forbes‘a yapılan açıklamaya göre Greylock Partners tarafından yönetilen finansman turuna, piyasadaki en büyük NFT oyuncularından olan Pantera Capital, Jump Capital, OpenSea ve Jared Leto gibi yatırımcılar da yer aldı. Daha önce 0x, 2017’de bir ZRX token satışında 24 milyon dolar ve Pantera Capital tarafından yönetilen A Serisi bir öz sermaye turunda ise 15 milyon dolar toplamıştı.

Geçen hafta 0x teknolojisiyle desteklenen kendi NFT pazar yerini başlatan Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase de bu tura katıldı.

0x nedir?

0x, 0x Labs tarafından oluşturulan ve Ethereum blockchain üzerinde P2P varlık değişimine yardımcı olan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir değişim (DEX) protokolüdür.

Başlangıçta Ethereum’da piyasaya sürülmüş olan proje, şu anda Polygon (MATIC), BNB Chain (BNB), Avalanche (AVAX) ve Fantom (FTM) dahil olmak üzere artan sayıda blok zincirinde tokenize varlıkların eşler arası alışverişine izin vermektedir.

KoinFinans tarafından da belirtildiği üzere 0x, yakın zamanda platformun sosyal NFT pazar yerini güçlendirmek için Coinbase ile bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu iş birliği, Coinbase’in kullanıcıları için düşük bir işlem maliyetiyle satın alma ve satma yoluyla NFT’lere erişmesine izin verecek.

Coinbase’in duyurusunu takiben, 0x protokolünün yerel tokeni ZRX yüzde 50’nin üzerinde bir artışla Aralık ayından bu yana ulaştığı en yüksek seviyesi olan 1,10 dolara kadar yükseldi. Altcoin’in piyasa değeri de 300 milyon dolar artarak 930 milyon dolara yükseldi. Kripto para birimi o zamandan beri kazançlarının çoğunu kaybetti, ancak geçen aya göre hala yüzde 30’un üzerinde bir artışla işlem görüyor.

0x analiz

Yeni bulunan tanıtımın yanı sıra, San Francisco merkezli başlangıç, yukarıda belirtilen blok zincirleri arasında eşler arası varlık alışverişini sağlayan 0x protokolünün oluşturulmasıyla tanınır. Kripto savunucularının, varlıkların farklı özelliklere sahip çok çeşitli blok zincirleri arasında yer alacağı ve aktarılabileceği çok zincirli bir geleceğe doğru daha fazla odaklanırken, ağlar arasında kritik bağlantılar sunan ox gibi protokollere olan ilgi de artıyor.

Altcoin’in ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre toplanan bu fon, Coinbase’in NFT hedeflerini desteklemenin yanı sıra bu ürünü oluşturmaya devam etmek için kullanılacak.

“Bu fonu 0x Labs’ın büyümesini sürdürmek, [62 üyeli] ekibimizi genişletmek ve sunduğumuz mevcut ürün ve hizmetleri ikiye katlamak için kullanmayı planlıyoruz.”

Şirket ayrıca Solana gibi yeni zincirleri entegre etmeye devam etmeyi, bunun yanı sıra yeni tanıtılan ve [finansmanı yöneten Greylock’un genel ortağı Sarah Guo’ya göre yatırımcıların özellikle bullish olduğu bir alan olan] NFT swap’leri için desteğini genişletmeyi planlıyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.