Fiyat Fırladı! Altcoin FC Barcelona İş Birliği Sonrası Harekete Geçti! 

  • Kripto topluluğunda popüler olan bir altcoin, platformunun FC Barcelona’ya 100 milyon ABD Dolarlık yatırım yaptığını açıklamasının ardından bugün yüzde 25’e varan bir yükseliş yaşadı.

Blok zinciri tabanlı bir taraftar etkileşim ve ödül platformu olan Socios.com, FC Barcelona’nın Web3 stratejisini güçlendirmek için 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını ve bu yeni yatırımın, Socios.com‘da FC Barcelona taraftar token’ının (BAR) lansmanı ile Şubat 2020’de başlayan mevcut bir ortaklığa dayandığı duyuruldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bunların yanı sıra Barca Studios’a yapılan 100 milyon dolarlık yatırımın, Socios.com’un sahibi ve teknoloji sağlayıcısı Chiliz (CHZ)  tarafından sağlandığı bildirildi. Bu yatırımın sonucu olarak Socios FC Barcelona’nın dijital üretim ve dağıtım merkezinde %24,5’lik bir hisseye sahip olacak.

Chiliz (CHZ) kripto para birimi, FC Barcelona’nın Barça Stüdyoları’na futbol kulübünün dijital içerik ve dağıtım merkezindeki yüzde 24,5 hisse için 100 milyon ABD Doları yatırım yaptığını açıkladıktan sonra Pazartesi akşamı yüzde 25 yükselerek 0,16 dolara kadar ulaştı. CHZ yazım sırasında ise yüzde 13’ün üzerinde bir artışla 0,14 dolardan işlem görüyor.

Chiliz

Chiliz ekibi, bugün yayınladıkları bir blog yazısında, iş birliği kapsamında Socios.com ve Chiliz’in blok zincirini, non-fungible token’larını (NFT), dijital varlıklarını ve Web3 stratejilerini artırmak için kulübün teknoloji ortağı olacaklarını açıkladı.

FC Barcelona, Socios’un geniş ağından faydalanabilecek

Ortaklık sayesinde kulüp, hayranlarına daha iyi dijital ürünler sunmak için platformun uzmanlığından faydalanabilir. Bunların yanı sıra Socios’un yaygın erişimi ve etkileşimi, kulüp tarafından taraftarların tam olarak aradığı ürünleri sağlamak için kullanılabilecek.

chiliz

Aslında FC Barcelona ve Socios birbirine hiç de yabancı değiller. İki platformun BAR hayran token’ını başlatmak için görüşmelerde bulundukları Şubat 2020’ye kadar uzanan tarihi bir iş birlikleri bulunuyor. Ortaklık ayrıca 39 milyon doların üzerinde BAR token satışına giden yolu da açmış durumda.

2019 yılından bu yana Socios.com, La Liga ve İspanyol futboluna yaptığı yatırımlarla biliniyor ve sonuç olarak, dünya çapında bir izleyici kitlesine hayran etkileşim programları sağlamak için şimdi altı La Liga takımıyla iş birliği yapıyor. Dünya çapında 160’tan fazla spor takımı ile çalışan Socios.com, taraftar katılımı ve teşvikleri için ilk başvurdukları ortak olarak biliniyor.

Barça Studios, bu stratejik yatırımın bir sonucu olarak, spor ve eğlence endüstrileri için dünyanın önde gelen blok zinciri sağlayıcısı olan Chiliz’in Socios.com’a güç ve destek sağlayan son teknoloji blok zinciri teknolojisine de erişim kazanacak. –

Socios.com ve Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, yatırımla ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi.:

 “Barça Studios artık kulübün Web3 içerik stratejisini uygulamaya koymaya ve gelecek sezonlar için kulübe fayda sağlayacak yeni uzun vadeli gelir akışları sunmaya yardımcı olmak için teknolojimizden, uzmanlığımızdan ve küresel ölçeğimizden yararlanabilecek.”

İş birliği ayrıca Barça Studios’un özellikle spor ve eğlence endüstrisi için küratörlüğünde bir Layer-1 blok zinciri olan Chiliz Chain 2.0’a erişmesine yardımcı olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.