Mayıs 13, 2022

%30 Arttı: Popüler Meme Coin Borsa Listelemesi Sonrası Fırladı!

  • Kripto piyasasında yaşanan büyük çöküşün ardından, dünya çapında bir başka büyük borsa, popüler meme kripto para birimi Shiba Inu’ya (SHIB) destek ekledi.

Yakın zamanda Türkiye’nin köklü kulüplerinden Beşiktaş’la sponsorluk anlaşması imzaladığını açıklayan ve Ortadoğu’nun en hızlı büyüyen kripto ticaret borsası olan Rain platformu, iki aylık bir değerlendirmenin ardından nihayet Shiba Inu ticaretini başlatmaya karar vererek meme tokeninin benimsenmesini ve ticaret hacmini genişletti.

Kripto piyasasındaki pozitif trendin kısmen yerine geliyor olmasının ve listelemenin ardından Shib fiyatı 24 saat içerisinde yüzde 30’a varan oranlarda artış kaydetti.

meme coin

SHIB, Rain tarafından listeleniyor

Bahreyn merkezli bir kripto platformu olan Rain 2019 yılında, Bahreyn Merkez Bankası’ndan onay aldıktan sonra Orta Doğu’da tam olarak lisanslanan ilk kripto ticaret platformu oldu.

Popüler kripto varlık platformu, Mart ayının ortalarında paylaştığı bir tweet’te Shiba Inu kripto para birimini listelemeyi düşündüğünü duyurmuş ve yatırımcılarına meme coin’i listeleme konusunda fikirlerini sormuştu. Bunun ardından Watcher Guru, kripto para biriminin ekibinin yakında Shiba Inu’nun borsa tarafından listeleneceğini doğruladığını iddia etti.

Rain, Mart ayında SHIB’nin arka uç sistemlerine zaten yüklendiğini, ancak trading’in henüz kullanıcılara sunulmadığını açıklamıştı. 13 Mayıs tarihli bir tweet’te ise şirket, sonunda Shiba’ya destek eklediğini duyurdu.

Bu yılın başlarında Shiba Inu, Parex merkezi olmayan borsası ve Robinhood ticaret uygulaması da dahil olmak üzere diğer birçok platformda listelendi.

Balina 455 milyar SHIB aldı, kârla sattı

Ethereum, Polygon, BNB ve diğer zincirlerdeki en büyük cüzdanlarının verileri izleyen ve paylaşan bir balina izleme platformu olan WhaleStats, ETH zincirindeki büyük bir balina tarafından göz kamaştırıcı miktarda Shiba Inu’nun satın alındığını tweetledi.

“BlueWhale0073” cüzdanının sahibi, 455.957.607.129 SHIB token’ı satın aldı. Bu büyük miktardaki köpek kriptosu devasa balinaya 4.933.461 dolara mal oldu.

Ancak balina bu yükseliş fırsatını kaçırmadı ve token’ın fiyatı Binance borsasında 0.00001056 dolardan 0.00001320 dolara çıkarak yüzde 25’lik bir artış gerçekleştirdikten sonra elindeki SHIB‘in çoğunluğunu sattı.

Cüzdanın ayrıntılarına bakıldığında, balinanın elinde şu anda 17.976 dolarlık oldukça küçük bir miktarda SHIB kaldı ve bu da cüzdanın portföyünün sadece %0.25’ini oluşturuyor. Cüzdanda SHIB’in yanı sıra UNI, HEX vb. düşük piyasada değerli altcoin’ler bulunuyor. İlk alım gerçekleştiğinde Shiba Inu, balina cüzdanının yüzde 90’ını oluşturuyordu.

Şu anda bu balinanın ana varlıkları arasında USDC (sahip olduğu en büyük varlık), Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) bulunuyor.

Rain varlığını Türkiye’de geliştirmeyi planlıyor

Daha önce BitMEX ve Kuveyt merkezli Blockwater’dan 2.5 milyon dolar toplayan borsa, 2021’de 6 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu tamamlayarak VC firması MEVP Capital ve diğer yatırımcılardan sermaye topladı.

Ticaret platformunun operatörü Rain Financial, yakın zamanda gerçekleşen B Serisi finansman turunda 110 milyon dolar topladı. Fon turu, San Francisco merkezli kripto odaklı yatırım firması Paradigm tarafından yönetildi. Borsa, yeni toplanan sermayenin, platformun varlığını Pakistan ve Türkiye’ye genişletmek için kullanacağını söyledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.