Finder Uzmanları Dogecoin İçin Uzun Vadeli Fiyat Tahminlerini Açıkladı

Önemli bir ürün karşılaştırma sitesi olan Finder, geçen hafta Dogecoin fiyat tahminiyle ilgili Temmuz 2021 anketinin sonucunu yayınladı. Şirket, şaka kripto para biriminin fiyatının sıçramak mı üzere, yoksa bu şakanın nihayet son kullanma tarihi geçti mi sorularına cevap bulmak için 42 uzmanın bulunduğu panele kripto paranın geleceğinin ne olacağını sordu.

Uzmanlara 2025 ve 2030 yılları için Dogecoin fiyat tahminleri soruldu. Panelin cevaplarına göre şirket şunları açıkladı:

“Panel ortalamasına göre Doge, değerinin 2025 yılına kadar ortalama 1.21 ABD Doları ve 2030 yılına kadar ise 3.60 ABD Dolarına ulaşmalıdır.”

Öte yandan Finder, yüksek fiyatın “bir aykırı değerin ortalama fiyatı yukarı çekmesinden” kaynaklandığına dikkat çekti. Aralık 2030 için tahminlerin ortalaması 3.60 dolar olmak üzere 0 ila 50 dolar arasında değişiyor.

Aralık 2025 için tahminler, ortalama 1.21 dolar olmak üzere 0 ile 10 dolar arasında değişiyor. En yüksek tahmin, DOGE’un 10 dolar değerinde olacağını düşünen Brighton Business School’un kıdemli öğretim görevlisi Paul Levy’den geldi. Buna karşılık şirket, “Aralık 2025’e kadar Doge için medyan tahminin 0.15 ABD Doları olduğunu” ve “panelin %30’unun Doge’nin değerini 2025’te 1 ABD Doları veya daha fazlasına ulaşacağını düşündüğünü” belirtti.

Bazı uzmanlar Dogecoin’in gelecekteki fiyatı konusunda karamsar. Thomson Reuters teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Raczynski şunları söyledi: “Dogecoin sonunda 0 dolara ulaşacak. DOGE’dan daha değerli olması gereken en az 100 ila 200 kripto projesi var” yorumund bulundu ve şunları ekledi: “Bir ünlünün neler yapabileceğine tanık olmak inanılmaz.”

Dogecoin, büyük ölçüde “Dogefather” olarak da bilinen Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlülerin desteği sayesinde son aylarda çok popülerlik kazandı. Musk kısa süre önce kişisel olarak Dogecoin sahibi olduğunu açıkladı. Fiyat Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 0.06 dolardan 0.72 doların üzerine çıkarak 10 kattan fazla arttığı için birçok yeni yatırımcı çok fazla düşünmeden Dogecoin’e atladı. DOGE’un yazım sırasındaki fiyatı ise 0.20 dolara yakın.

Finder, 2021 yılında dogecoin için fiyat tahminini şu şekilde açıkladı:

“Bir zamanlar sıcak olan coin 2021’de bazı yüksek seviyeler görse de, Doge’un değerinin yılı ATH’sinin neredeyse yarısı olan 0.42 ABD dolarında bitirmesi bekleniyor, gelecek o kadar parlak görünmüyor.”

Yıl sonu için Dogecoin fiyat tahminleri ortalama 0.42 dolar olmak üzere 0 ile 1 dolar arasında değişiyor.

Finder, uzman panelinin kabaca %15’inin veya Dogecoin için fiyat tahmini sağlayan 20 panelistten 3’ünün; “coin’in 1 ABD doları değerinde zirve yapmasını beklediği” sonucuna vardı.

Saskatchewan Üniversitesi doktora adayı Ajay Shrestha, şaka coin’in fiyatının 1 dolara ulaşabileceğine inanan bir panel üyesi, ancak bu durumun “sadece dogecoin Elon Musk’tan sürekli destek alırsa” gerçekleşeceğini düşünüyor. Cake Defi CEO’su Julian Hosp ayrıca Dogecoin’in 1 dolar değerinde olacağına inanıyor. Buna rağmen bir pump and dumb gerçekleşeceğini düşünüyor.

Paneldeki bazı uzmanlar diğerleri kadar iyimser değildi. Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, Dogecoin fiyatının 2021’in sonunda sadece 0.15 dolar olacağını öngördü.

“Dogecoin büyük ölçüde Elon Musk’ın düzensiz tweet’lerine bağımlı görünüyor. Bir ödeme aracı olarak nadiren kullanılıyor ve çok zayıf bir değer deposu olduğunu kanıtladı.”

Panelde; Galia Digital, Allnodes, Wave Financial, Morpher, Cryptocompare, Coinsmart, Banz Capital, Arcane Crypto, Rouge International ve Rouge Ventures, Celsius Network, Coingecko, Coinflip, Token Metrics, Thomson Reuters, Finder, Morgan Creek Digital, Zebpay, Amber, Decred, UCL, New South Wales Üniversitesi, Hong Kong Şehir Üniversitesi ve Batı Avustralya Üniversitesi’nden uzmanlar bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.