Finder Uzmanları Dogecoin İçin Uzun Vadeli Fiyat Tahminlerini Açıkladı

0

Önemli bir ürün karşılaştırma sitesi olan Finder, geçen hafta Dogecoin fiyat tahminiyle ilgili Temmuz 2021 anketinin sonucunu yayınladı. Şirket, şaka kripto para biriminin fiyatının sıçramak mı üzere, yoksa bu şakanın nihayet son kullanma tarihi geçti mi sorularına cevap bulmak için 42 uzmanın bulunduğu panele kripto paranın geleceğinin ne olacağını sordu.

Uzmanlara 2025 ve 2030 yılları için Dogecoin fiyat tahminleri soruldu. Panelin cevaplarına göre şirket şunları açıkladı:

“Panel ortalamasına göre Doge, değerinin 2025 yılına kadar ortalama 1.21 ABD Doları ve 2030 yılına kadar ise 3.60 ABD Dolarına ulaşmalıdır.”

Öte yandan Finder, yüksek fiyatın “bir aykırı değerin ortalama fiyatı yukarı çekmesinden” kaynaklandığına dikkat çekti. Aralık 2030 için tahminlerin ortalaması 3.60 dolar olmak üzere 0 ila 50 dolar arasında değişiyor.

Aralık 2025 için tahminler, ortalama 1.21 dolar olmak üzere 0 ile 10 dolar arasında değişiyor. En yüksek tahmin, DOGE’un 10 dolar değerinde olacağını düşünen Brighton Business School’un kıdemli öğretim görevlisi Paul Levy’den geldi. Buna karşılık şirket, “Aralık 2025’e kadar Doge için medyan tahminin 0.15 ABD Doları olduğunu” ve “panelin %30’unun Doge’nin değerini 2025’te 1 ABD Doları veya daha fazlasına ulaşacağını düşündüğünü” belirtti.

Bazı uzmanlar Dogecoin’in gelecekteki fiyatı konusunda karamsar. Thomson Reuters teknoloji uzmanı ve fütürist Joseph Raczynski şunları söyledi: “Dogecoin sonunda 0 dolara ulaşacak. DOGE’dan daha değerli olması gereken en az 100 ila 200 kripto projesi var” yorumund bulundu ve şunları ekledi: “Bir ünlünün neler yapabileceğine tanık olmak inanılmaz.”

Dogecoin, büyük ölçüde “Dogefather” olarak da bilinen Tesla CEO’su Elon Musk gibi ünlülerin desteği sayesinde son aylarda çok popülerlik kazandı. Musk kısa süre önce kişisel olarak Dogecoin sahibi olduğunu açıkladı. Fiyat Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 0.06 dolardan 0.72 doların üzerine çıkarak 10 kattan fazla arttığı için birçok yeni yatırımcı çok fazla düşünmeden Dogecoin’e atladı. DOGE’un yazım sırasındaki fiyatı ise 0.20 dolara yakın.

Finder, 2021 yılında dogecoin için fiyat tahminini şu şekilde açıkladı:

“Bir zamanlar sıcak olan coin 2021’de bazı yüksek seviyeler görse de, Doge’un değerinin yılı ATH’sinin neredeyse yarısı olan 0.42 ABD dolarında bitirmesi bekleniyor, gelecek o kadar parlak görünmüyor.”

Yıl sonu için Dogecoin fiyat tahminleri ortalama 0.42 dolar olmak üzere 0 ile 1 dolar arasında değişiyor.

Finder, uzman panelinin kabaca %15’inin veya Dogecoin için fiyat tahmini sağlayan 20 panelistten 3’ünün; “coin’in 1 ABD doları değerinde zirve yapmasını beklediği” sonucuna vardı.

Saskatchewan Üniversitesi doktora adayı Ajay Shrestha, şaka coin’in fiyatının 1 dolara ulaşabileceğine inanan bir panel üyesi, ancak bu durumun “sadece dogecoin Elon Musk’tan sürekli destek alırsa” gerçekleşeceğini düşünüyor. Cake Defi CEO’su Julian Hosp ayrıca Dogecoin’in 1 dolar değerinde olacağına inanıyor. Buna rağmen bir pump and dumb gerçekleşeceğini düşünüyor.

Paneldeki bazı uzmanlar diğerleri kadar iyimser değildi. Canberra Üniversitesi’nde kıdemli öğretim görevlisi John Hawkins, Dogecoin fiyatının 2021’in sonunda sadece 0.15 dolar olacağını öngördü.

“Dogecoin büyük ölçüde Elon Musk’ın düzensiz tweet’lerine bağımlı görünüyor. Bir ödeme aracı olarak nadiren kullanılıyor ve çok zayıf bir değer deposu olduğunu kanıtladı.”

Panelde; Galia Digital, Allnodes, Wave Financial, Morpher, Cryptocompare, Coinsmart, Banz Capital, Arcane Crypto, Rouge International ve Rouge Ventures, Celsius Network, Coingecko, Coinflip, Token Metrics, Thomson Reuters, Finder, Morgan Creek Digital, Zebpay, Amber, Decred, UCL, New South Wales Üniversitesi, Hong Kong Şehir Üniversitesi ve Batı Avustralya Üniversitesi’nden uzmanlar bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın