Finans Uzmanları Bitcoin’i Önde Görüyor!

0
Finansal alanda yapılan bir araştırma dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Chainalysis şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, finans uzmanlarının %48’i, gelecek sene, Bitcoin’i en iyi yatırım aracı olarak görüyor.

Kripto para analiz şirketi olan Chainalysis, finans uzmanlarının katıldığı bir anket düzenledi. Bankacılıktan düzenleyici kurumlara kadar, sektörün önde gelen 350 uzmanı ile yapılan bu araştırma ilginç sonuçlar verdi. Araştırmanın konusu ise; 2020 yılında hangi yatırım enstrümanının daha kazançlı olacağı.

Araştırmaya katılan 350 uzmanın %48’i Bitcoin‘i önde görüyor. Ikinci sırada ise dünyanın en büyük borsa endeksi olan S&P 500 geliyor. S&P 500 oyların yaklaşık %33’ünü aldı. Üçüncü sırada ise %13 ile sabit getirili menkul kıymetler ve ardından da %5 ile konut fiyat endeksi geliyor.

Uzmanların Bitcoin’i, S&P 500’e göre daha önde görmesi araştırmanın ilgi çekici kısmı. S%P 500 halka açık en büyük 500 şirketin bulunduğu bir endekstir. Bu geniş kapsamlı endeks ABD hisse senetlerinin en iyi göstergesi olarak kabul edilir. Bu tarzda dev bir endeksi, Bitcoin’in geride bırakması oldukça dikkat çekici bir sonuç olarak göze çarpıyor.

Finans uzmanlarının fikri bu yönde olsa da pratikte, Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı oldukça mesafeli bir yaklaşım sergiliyorlar. Araştırma aynı zamanda, finans uzmanlarının %57’sinin kripto paralara karşı tereddüt ile yaklaştığı sonucunu da ortaya koyuyor. Bunun en büyük nedeni ise düzenlemedeki sıkıntılar olarak görülüyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın