Kasım 11, 2019

Finans Uzmanları Bitcoin’i Önde Görüyor!

Finansal alanda yapılan bir araştırma dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Chainalysis şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, finans uzmanlarının %48’i, gelecek sene, Bitcoin’i en iyi yatırım aracı olarak görüyor.

Kripto para analiz şirketi olan Chainalysis, finans uzmanlarının katıldığı bir anket düzenledi. Bankacılıktan düzenleyici kurumlara kadar, sektörün önde gelen 350 uzmanı ile yapılan bu araştırma ilginç sonuçlar verdi. Araştırmanın konusu ise; 2020 yılında hangi yatırım enstrümanının daha kazançlı olacağı.

Araştırmaya katılan 350 uzmanın %48’i Bitcoin‘i önde görüyor. Ikinci sırada ise dünyanın en büyük borsa endeksi olan S&P 500 geliyor. S&P 500 oyların yaklaşık %33’ünü aldı. Üçüncü sırada ise %13 ile sabit getirili menkul kıymetler ve ardından da %5 ile konut fiyat endeksi geliyor.

Uzmanların Bitcoin’i, S&P 500’e göre daha önde görmesi araştırmanın ilgi çekici kısmı. S%P 500 halka açık en büyük 500 şirketin bulunduğu bir endekstir. Bu geniş kapsamlı endeks ABD hisse senetlerinin en iyi göstergesi olarak kabul edilir. Bu tarzda dev bir endeksi, Bitcoin’in geride bırakması oldukça dikkat çekici bir sonuç olarak göze çarpıyor.

Finans uzmanlarının fikri bu yönde olsa da pratikte, Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı oldukça mesafeli bir yaklaşım sergiliyorlar. Araştırma aynı zamanda, finans uzmanlarının %57’sinin kripto paralara karşı tereddüt ile yaklaştığı sonucunu da ortaya koyuyor. Bunun en büyük nedeni ise düzenlemedeki sıkıntılar olarak görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.