Finans Sektörü Çalışanların Henüz Blockchaini Tanımıyor!

İlk olarak Bitcoin’in çıkışı ile gündeme gelen ve daha sonra ünü kripto paraları bile geçen blockchain teknolojisi, bir çok sektörde yerini alırken, bir çok sektörde de projelerin içinde yer alıyor. Fakat, kredi yönetimi yazılımı firması olan Onguard’ın yaptığı ankete göre, finans sektörü çalışanlarının yüzde 48’i blockchain teknolojisini bilmiyor.

Bir çok araştırma şirketine göre 2020’nin trend teknolojisi olacak olan blockchain teknolojisi, bir çok farklı sektörde farklı avantajlar sunuyor. Özellikle bilgileri değiştirilemez şekilde kaydetmesi ve şeffaf bir süreç sunması, şüphesiz bu teknolojinin bu kadar trend olmasının önünü açıyor. Sunduğu bu avantajlar basit gibi görünse de, bir çok sektörün kanayan yarasına ilaç olacak türden. Blockchain teknolojisinin çıkışı finans sektörü olsa da, parakendeden tarıma, eğitimden sağlığa kadar bir çok farklı alanda kullanılıyor.

Ama günümüze kadar gelen raporlar gösteriyor ki, blockchain teknolojisi bankacılık sektörü başta olmak üzere bütün finans geleneklerini dönüştürebilecek cinsten. Buna rağmen yeni bir araştırma, finans çalışanlarının, henüz blockchain teknolojisinden uzakta olduğunu gösteriyor.

Onguard’ın yapmış olduğu ankette, 1000 finans çalışanının sadece %29’u kurumlarında blockchain teknolojisini kullanmış veya kullanmayı planlıyor. Yine finans çalışanlarının %52’si, blockchain ile alakalı yapılan hiç bir toplantıda adının geçmediğini belirtiyor. Ek olarak ise ankete katılanların sadece %10’u blockchain teknolojisini yıkıcı bir gelişme olarak görüyor.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.