Finans Platformu Bu 5 Yeni Altcoin’e Dikkat Çekti: Gizlice Büyüyorlar!

  • Kripto finans platformu Bankless’a göre, Ethereum Layer-2 Arbitrum üzerine inşa edilmiş bir dizi yeni altcoin projesi gözlerden uzak bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Abonelere yönelik yayınladığı yeni bir notta Bankless, Arbitrum ekosisteminin, yakın zamanda platformda gerçekleştirilen bir ağ yükseltmesinin verimi artırmaya ve işlem ücretlerini düşürmeye yardımcı olmasının ardından harekete geçtiğini söylüyor.

Arbitrum optimistic roll-ups* olarak bilinen bir teknolojiyi kullanır ve esasen Ethereum’un ana ağındaki işleme ve veri depolamanın önemli bir bölümünü boşaltarak işlemleri daha hızlı, daha ucuz ve daha özel hale getirir.

Rehber İçeriği

Bankless’in Altcoin Seçimleri

Bankless’tan Ben Giove, gözlerden uzak bir şekilde büyüyen beş Arbitrum projesini yakından incelediğini belirtti.

Vesta Finance (VSTA)

Yatırımcı, kullanıcıların kripto varlıklarını satmadan borç almalarına izin vermeyi amaçlayan borç verme protokolü Vesta Finance (VSTA) ile listesine başlıyor. Vesta ekosisteminde, kullanıcıların desteklenen varlıklara faiz oranı olmadan borç almalarını sağlayan teminatlı bir stablecoin olan VST de bulunmaktadır.

Umami Finance (UMAMI)

Bankless’in radarında ikinci sırada, getiri üreten stratejik kasalardan oluşan bir ağ olan Umami Finance bulunuyor. Umami, “yeni zincir içi riskten korunma mekanizmalarını” kullanarak, kullanıcılara sürekli olarak istikrarlı ve piyasa oynaklığından korunan bir dizi Arbitrum gelir akışına erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

UMAMI ise, kullanıcıların kasa ücretlerinden ETH cinsinden protokolün gelirinden pay almak için stake edebilecekleri ekosistemin yerel kripto para birimidir:

Umami, şu anda yüzde 9 getiri elde edebilen UMAMI dolaplarıyla birlikte, ETH’de token sahiplerine ürün ve hazine çiftçiliği kazançlarının bir kısmını ödüllendirme konseptinin popülerleşmesine yardımcı oldu.”

Premia (PREMIA)

Listenin üçüncü sırasında, aşırı derecede sermaye verimli opsiyon ticaretine izin vermenin yanı sıra ücret ve prim getirisi elde etmeyi amaçlayan Premia bulunuyor. Bankless, Premia’nın; vade sonunda kullanılan Avrupa tipi opsiyonların aksine, vadesinden önce herhangi bir zamanda kullanılabilecek Amerikan tipi opsiyonları kullanması bakımından benzersiz olduğunu söylüyor.

Y2K Finance (Y2K)

Bankless’ın radarındaki dördüncü Arbitrum tabanlı proje ise, kullanıcıların sabitlenmiş varlıkların farklı bileşenlerini tahmin etmelerine, korumalarına, kullanmalarına veya ticaret yapmalarına olanak tanıyan yapılandırılmış ürünler sağlamayı amaçlayan Y2K Finance (Y2K).

Yazım sırasında Y2K token henüz piyasaya sürülmedi, ancak Bankless altcoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde bir lansmanın gerçekleşebileceğini söylüyor.

Rage Trade (RAGE)

Bankless’in izlenmesi gereken Arbitrum projeleri listesinde üçüncü sırada, en likit ETH perpetual futures ile sürekli bir borsa oluşturmaya çalışan Rage Trade yer alıyor.

Rage Trade, kilitli toplam değerin (TVL) yüzde 80’inin harici bir protokolde getiri sağladığı ve diğer yüzde 20’sinin doğrudan Rage Trade’de konsantre likidite sağladığı bir likidite sağlama stratejisi olan 80-20 kasa kullanmayı hedefliyor.

Bankless’e göre Rage Trade, doğrudan Ethereum ile entegre olmayı planlıyor, böylece 80/20 kasaları herhangi bir katman-1 veya katman-2’den verim alabilecek.

Bankless raporunun tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

*Optimistic Roll-up: Roll-up’lar, Ethereum’un blok zincirinin dışında işlemleri yürüten ancak işlem verilerini kaydeden çözümlerdir. Optimistic rollup’lar ise otomatik olarak işlemlerin geçerli olduğunu varsayar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.