Mayıs 3, 2022

FIFA Ortaklığının Ardından Popüler Altcoin’in Fiyatı Fırladı!

  • Algorand (ALGO), on yıldan fazla bir sürenin ardından FIFA’nın ABD merkezli ilk sponsoru oldu. Ağın, yaklaşmakta olan futbol Dünya Kupası’nın resmi blok zinciri olarak seçilmesinin ardından Algorand fiyatı tırmandı.

Popüler blockchain projesi Algorand (ALGO), FIFA ile bir ortaklık imzaladı ve 21 Kasım’da başlaması planlanan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın resmi blockchain sponsoru oldu. Yüksek profilli anlaşmanın mali şartları henüz açıklanmadı.

Anlaşmaya göre Algorand, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki Dünya Kupası’nın “bölgesel destekçi”si ve gelecek yıl gerçekleşececk olan Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Kadınlar Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacak.

Algorand, bu sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması kapsamında FIFA için bir resmi blockchain destekli cüzdanı sağlayacak. Algorand, FIFA’nın “dijital varlık stratejisini daha da genişletmesine” yardımcı olacak ve Algorand, FIFA aracılığıyla tanıtım, reklam ve medya bilinirliği için fırsatlara sahip olacak.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Ayrıca FIFA, Algorand’ın yardımıyla kendi kripto para stratejisini de oluşturacak. Bunun yanı sıra yönetim organı bir non-fungible token (NFT) koleksiyonunu yayınlamayı da planlıyor.

Ortaklık, FIFA Başkanı Gianni Infantino ve Algorand’ın kurucusu Silvio Micali tarafından Los Angeles’ta duyuruldu. Gelişme hakkında konuşan FIFA Başkanı Gianni Infantino şunları söyledi:

“Algorand ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İş birliği, FIFA’nın futbola ileri düzeyde yatırım yapmak için yaratıcı gelir artışı kanallarını keşfetmeye devam etme kararlılığını gösterirken ve paydaşlarımıza ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına futbolu gerçekten küresel hale getirme vizyonumuzun önemli bir unsuru olan şeffaflığı sağlayacak.”

Ortaklık, Crypto.com’un 2022 Dünya Kupası’nın sponsoru olmasından sadece haftalar sonra gerçekleşti.

ALGO token %20 fırladı

CoinGecko verilerine göre, Algorand’ın yerel token’ı ALGO son 24 saatte yüzde 20’den fazla arttı ve fiyat hareketinin büyük kısmı FIFA duyurusundan sonra gerçekleşti.

Fiyatlar Pazartesi gününün düşük seviyelesi 0,59 dolardan 0,73 dolara kadar yükseldi ve 0,60 dolar seviyesindeki direnci kırdı. Fiyat grafikleri, dün geceki rallinin ardından ardından trend yorgunluğuyla örtüşen mevcut seviyede direnç olduğunu gösteriyor.

Popüler altcoin yazım sırasında 0,70 dolar seviyesinden işlem görüyor.

fifa

Kripto’da güçlü ortaklıklar artıyor

Kripto para birimlerinde futbol anlaşmaları yeni bir şey değil. Şubat ayında, öne çıkan bir başka Proof-of-Stake (hisse kanıtı) blok zinciri olan Tezos (XTZ), Şubat ayında profesyonel İngiliz futbol kulübü Manchester United ile bir ortaklık imzalamıştı.

Yine Algorand Mart ayında, New Jersey merkezli profesyonel bir kadın futbol takımı olan Gotham FC ile üç yıllık bir forma sponsorluğu imzaladı.

Bu yılın başlarında, eski JPMorgan yöneticisi Staci Warden, Algorand’ın CEO’su olarak atandı.

Popüler blockchain projesi, MIT profesörü ve kriptografi öncüsü Silvio Micali tarafından 2017’de kuruldu. İtalyan bilgisayar bilimcisi, saf-hisse-kanıtı fikrini ortaya attı. Proje kendisini Ethereum’a daha verimli bir alternatif olarak konumlandırıyor.

Bu yılın ilerleyen günlerinde Algorand’ın, ölçeklenebilirliğini ve gizliliğini geliştirmek için tasarlanmış bir dizi güncellemeden geçmesi bekleniyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : coindesk, u today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.